Založ si blog

Politická korektnosť je ohrozením slobody – Mikloš na SME

Včera bol historický deň pre SME a slovenských liberálkov, pretože ústami Mikloša prvýkrát priznali, že progresívna liberálna ľavica, ktorá presadzuje politickú korektnosť, je dnes pre slobodu podobným ohrozením ako rasizmus alebo populistický nacionalizmus.

 

Myslím si, že tak urobili preto, lebo sa rozhodli pôsobiť objektívnejšie a nepodporovať spomedzi seba len veľmi extrémne postoje. Či ich máte radi alebo nie, bol to od nich veľmi rozumný krok smerom od extrému k rozumnému stredu.

Niekto naivný môže namietať, že taký názor má len Mikloš, ale keby s týmto rozumnejším smerovaním nesúhlasila celá redakcia SME a ich sponzori, nebol by na SME takýto krok možný. Musíte v tom vidieť ich spoločnú snahu pôsobiť objektívnejšie, aby im ľudia, ktorí im pre ich extrémizmus prestali dôverovať, opäť začali veriť.

Chceli tým povedať – My tu máme rozličné názory, u nás sú možné aj rozličné názory, vieme viesť aj medzi sebou konštruktívnu diskusiu (keď mu napríklad Ritomský v svojom článku odporoval), my máme objektívne pochopenie a neplánujeme pretláčať extrémy (ako v minulosti). Pre toto všetko to bol rozhodne dobrý krok, keď si chcú udržať čitateľov a voličov nimi pretláčaných strán.

 

Zradný krok to môže byť v tom, že pokiaľ si svojim extrémizmom podrážali nohy a čitateľov a voličov skôr odrádzali, takto ich spracujú a získajú oveľa lepšie. V podstate ich nepriateľom nenahráva ich rozumnosť. Keby sa tejto taktiky rozumného stredu boli držali od začiatku migračnej krízy, liberálna „ľavopravica“ by bola len silnejšia v povedomí ľudí, čitateľov aj voličov. Takže kto im praje zle, nemôže mať z toho radosť.

 

Taktiež nezabúdajme na to, že keby také niečo napísal Sulík alebo akýkoľvek iný človek, bol by pre nich rasista ako vyšitý. Preto si to mohol u nich dovoliť len Mikloš a celkom iste sa na takom rozumnejšom smerovaní dohodli, aj keď stále môže byť len zradné.

 

Skôr, než sa tak stalo a ešte extrémna politická korektnosť bola u nich v kurze, stihli ich extrémisti politickej korektnosti popísať toto:

 

Dennik N:

„Ak si dobre pozriete tu karikaturu, Osako je v nej zobrazena ako biela zena, aj napriek tomu, ze farbou pleti su na tom s Williams takmer uplne rovnako (jej otec je z Haiti). To aspon u mna skor potvrdilo, ze karikaturista ma v sebe skryte predsudky – nemusi si ich byt ani vedomy ci uz ako beloch alebo muz. V kazdom pripade je to minimalne nestastna karikatura. Ramos urobil zakladnu chybu, ze zautocil na Wiliamsovej charakter – aspon ona to tak pochopila a preto tak reagovala. Keby jej to objasnil hned na zaciatku, situacia vobec nemusela takto dopadnut.

 

tak som si dobre pozrel tu karikaturu a Osakovej farba pleti je uplne rovnaka ako Williamsovej…

 

Nie je rovnaká, problém je vo Vašom zraku a nie sú to oči.

 

Nie je zobrazena ako biela zena. Je tmavsia ako rozhodca a ma blizsie k hysterke ako k rozhodcovi …

 

Neviem odkiaľ beriete presvedčenie, že Osaková je na karikatúre zobrazená ako biela žena. Ja vidím presne rovnakú farbu ako Wiliamsovej. Farba jej pleti sa vôbec nepodobá na bielu farbu. Akurát Osaková, na rozdiel od Sereny neskáče a nesoptí, ale slušne stojí. Ja tam nevidím žiadny rasizmus, ale soptiacu fúriu, ktorá nevie prehltnúť, že nevyhrala a že sa našiel niekto, kto ju vyprášil. Presne takto sa správala. Žiadny rasiizmus.

 

Pokiaľ sa nejaká organizácia volá National Association of Black Journalists, tak je to rasistický spolok už z princípu.

 

Viem si predstavit tie utoky ak by sa nejaka organizacia volala National Association of White Journalists

 

No keď chceš nakresliť karikatúru černocha musíš ju nakresliť asi na bielo aby to nebolo rasistické….

 

Može mi niekto vysvetliť čo je tam rasistické? Asi som niečo nepochopil.

 

Dobre, nehľaďme na Serenu. Čo tak Japonka Naomi Osaka ktorá je zobrazená ako beloška s blond vlasmi?

 

Pretoze cela tato sekcia komentarov nedokaze zachytit psie pistalky a nevidi kde je problem s niecim tak neuveritelne okato rasistickym ako tento zasrany komix a nadalej trepe bludy o tom ako cernosi vytahuju rasovu kartu, a ako SJWs a ich politicka korektnost VSETKYCH ZNICIA. pretoze utlacana mensina su ti SKUTOCNI rasisti ze hej.

 

Musel by som byt rasista a mat neuveritelne predsudky, aby som videl nieco ine ako agresivnu tenistku. Keby skace po banane namiesto rakety, tak chapem. A jedna sa o karikaturu, ta nezobrazuje ludi presne ako vyzeraju. Ty by si napriklad vyzeral ako kresleny hrib.

 

Áno, karikatura je rasistická. A to, ako sa to už zbytočne dlho rieši len dokazuje to, že silnej čiernej žene ľudia neodpustia nič. Serena sa nezachovala správne, ale bola potrestaná viac než dosť.

 

Och tak toto je hlupost…takze vlastne jej odpustime jej absurdne chovanie len preto lebo prehrala ? No vies to je sport…niekto prehra, niekto vyhrá…a vyhra ten lepsi

 

Rozmyslam, co je na tej karikature rasisticke..co ju mal vyfarbit na bielo?!?!

 

Fantazia. Takyto clanok je ako mucholapka na rasistov. Vedia, ze je to pasca, ale nedokazu odolat. :)))

 

pribliz si tu karikatúru na ňu. Myslím, že nejaký pokus o ázijské črty tam je, vlasy mala na blond (ak som dobre googlil), takže podľa mňa v tom problem asi až tak nevidia. Osobne si myslím, že kritici narážajú na to, že si autor za predmet hyperboly vo svojej karikatúre zvolil stereotypnú črtu černošského výzoru – plné pery.

 

Všetko je rasizmus… alebo politická korektnosť?“

 

Pobúrení sú prívrženci politickej korektnosti, ktorí karikatúru považujú za rasistickú a sexistickú.

 

 

„A se zlou se potázal: rasismus! sexismus! otrokářství! segregace! bílý supremacismus! – aktivistické řady na Twitteru a Facebooku se pozvedly jako vlna tsunami, narážející pustošivě na pobřeží. Při kreslení Williamsové prý uplatnil „negativní stereotypy“. Zlých re akcí na Twitteru bylo tolik, že kreslíř raději odstavil svůj účet. On i jeho rodina dostali po internetu výhrůžky smrtí.

Obvyklý příběh v moderním světě, kde trial by Twitter rozhodl o desítkách kariér ze dne na den, vypadá takto: něco se stane – desítky tisíc aktivistů se pozvednou, ječí a vyhrožují – zaměstnavatel se vyděsí – dotyčný přijde o práci a možná i o pocit bezpečí, pokud jej někteří členov é davu začnou šikanovat i fyzicky.

Dobře udělali. Taková tabu jsou nebezpečná. Pocit, že určití lidé jsou off limits už od narození a jakákoliv akce, která jim nesvědčí, je „projevem nenávisti“, přeci neomezuje jen kreslíře. Zasáhne-li celou společnost, může se pak stát třeba to … že se policie bojí pustit do vyšetřování zločinů páchaných příslušníky nějaké etnické skupiny, aby nebyla obviněna z rasismu.

Jako se to před pár lety stalo v anglickém městě Rotherham. A tisíc dívek na to doplatilo zničeným mládím.“

 

Zo spomínaného článku o Rotherhame, tu dávam preklad, kam taká extrémna politická korektnosť vedie a ohrozuje obete násilia:

 

Strach z toho, že ťa nazvú rasistom, zastavuje ľudí, ktorí oznamujú znepokojenie týkajúce sa sexuálneho zneužívania detí.

Strach z toho, že budú považovaní za rasistov, zastavoval orgány zaoberajúce sa zneužívaním detí a ich sexuálnym zneužívaním, tvrdil Labour frontbencher.

Sarah Champion, ministerka pre ohrozené ženy a rovnosť, povedala,  že „ľudia sa viac boja toho, že budú označení ako rasisti, než sa obávajú nesprávneho označovania zneužívania detí“.

Jej pripomienky prišli po tom, čo 18 ľudí bolo odsúdených za trestné činy alebo priznané trestné činy v sérii pokusov týkajúcich sa sexuálneho zneužívania detí v Newcastle .

Newcastle sa pripojí k rastúcemu zoznamu anglických miest, v ktorých boli vystavené sexuálne zneužitia detí vrátane Rotherhamu a Rochdale.“

 

Znamená to, že ľudia sa viac báli „liberálnych extrémistov“, že budú nimi prenasledovaní a označovaní ako rasisti, keby chceli riešiť zneužívanie detí a preto to neriešili ani orgány na to určené a pre extrémnu politickú korektnosť to naopak ešte ututlávali, aby nemali nepríjemnosti.

Preto je extrémna liberálna agenda, ktorá extrémne presadzuje politickú korektnosť, dnes pre slobodu podobným ohrozením ako rasizmus alebo populistický nacionalizmus. V konečnom dôsledku aj tento opačný extrém vedie k umožňovaniu násilia jeho takto vynúteným ututlávaním. Žiadne násilie pre nás nemôže byť tabu a len zo strachu pred politickou korektnosťou.

 

Každý človek, ktorý sa hrdí tým, že bojuje proti násiliu, nemôže byť súčasťou ututlávania akéhokoľvek násilia len pre osobnú zbabelosť, že niektorým už extrémistom by sa to nepáčilo. Len taký človek (liberál, konzervatívec) to s bojom proti násiliu myslí naozaj (a nie je to len súčasť jeho populistickej propagandy), keď proti násiliu bojuje bez ohľadu na náboženstvá alebo rasu.

 

A to už možu vidieť a vidia všetci ľudia!

 

Rovnako tak aj pri RKC, inak by v kostoloch bolo viac, než len nejakých 8% Slovákov, hoci veriacich je omnoho, omnoho viac.

.

Blahova ukážka, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru

08.08.2020

a prečo Blahovi držím palce Blaha 7.8.: „15. Fakt si ten podcast vypočujte, je to krásne svedectvo o tom, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru. A ako by nás chceli zničiť, no nevedia ako. Úprimne súcitíme… https://www.aktuality.sk/clanok/812541/minar-premier-je-stelesnenim-archetypu-jokera-otazkou-je-ci-moze-klaun-krajine-vladnut-podcast/„ „Premiér je [...]

Keď sa vaši najdrahší nepoznajú

07.08.2020

Naša babička mala herecký talent. Moja mama mi hovorila, že ona by bola túžila byť herečkou a mať jedného syna, aby sa mohla zrealizovať. Miesto toho bola len domáca a mala päť dcér. Ona, čo tak túžila mať syna. Keď odniekiaľ babička prišla, zahrala im to ako divadlo, čo zažila, v ktorom bola všetky postavy. Asi takto: – Takto som tam prišla a hovorím… [...]

Ako a hlavne terajší progresívni novinári manipulovali čitateľmi už predtým

06.08.2020

Aj pre toto ste nedostali volebné hlasy (vaše strany), že ste vždy boli štváčmi do vojen! Na toto sa prepožičali liberáli! Takže, kto je tu psychopat? Kto sú tu tí psychopati, čo naozaj ohrozujú ľudí a nielen na Slovensku ale po celom svete? Kto napíše infantilnú vetu alebo seriózne a inteligentne štve do vojny a robí propagandu na vojenské [...]

Bielorusko, voľby

Bielorusi volili, novinárov zatýkali, internet takmer nefungoval

09.08.2020 19:10

Bieloruské prezidentské voľby sprevádza zatýkanie novinárov, v krajine tiež takmer nefunguje internet a ulice mesta Minsk zaplnili vojenské vozidlá.

Andrej Danko

SNS spustila petíciu za predčasné voľby

09.08.2020 17:31

Mimoparlamentná SNS spustila v nedeľu zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby.

plyn, oheň, sporák

Panelák horel aj v Medzilaborciach. Mladík zaspal pri varení

09.08.2020 16:38

V Medzilaborciach zachvátili plamene panelák. Záchranári museli evakuovať obyvateľov.

Nový Zéland, New Zealand, koronavírus

Blackout à la Nový Zéland. Už sto dní bez vírusu

09.08.2020 15:37

Na Novom Zélande, ktorý má približne päť miliónov obyvateľov ako Slovensko, nebol už 100 dní zaznamenaný lokálny prenos koronavírusu.