RKC a liberálkovia

Jedna vec je LGBTI a druha vec sú homosexuáli.

Nie je to tak dávno, že ľudia u nás absolútne homosexuálov neprijímali. A keby len neprijímali, lebo veď nemusíte sa priateliť s nikým, s kým nechcete, ale správali sa k nim vyslovene hnusne a pod ľudskú úroveň.

Prvýkrát som toho bola svedkom na SME od diskutérov na SME voči homosexuálom, ktorí tam písali. Prirovnávali ich k dobytku a ich partnerov tiež k dobytku. Ku koze, k capovi, také príklady.

Bola som zhrozená z ľudskej neempatie, takto ponižovať iného človeka a prirovnávať jeho partnera, ktorého miluje, k dobytku.

Ľuďom chýbala obyčajná ľudská empatia a zľutovanie, minimálny cit – čo keby na jeho mieste bolo napríklad moje dieťa?

 

A doradu tí homosexuáli písali, ako ich odsudzovali vlastné rodiny a končili s nimi. Útočili na nich ďalší ľudia. A to vraj kresťania a v mene kresťanstva.

 

Ale vráťme sa k tomu, že by vaše dieťa bolo homosexuálom. Dnes už je taká osveta, ktorá bola nutná, aby sme ich nemali za dobytok, ako donedávna, že asi by ste ich z rodiny už nevyhnali a nehanbili sa za vlastné dieťa až pod zem. Možno by ste svoje dieťa teda milovali aj tak a dokonca prijali aj jeho partnera. Páčilo by sa vám ako matke, otcovi, že iní ľudia by ho prirovnávali ku capovi alebo zvieraťu? To všetko bolo ešte nedávno, pokým tu taká osveta k homosexuálom nebola.

Bežní homosexuáli predsa nemôžu za to, že to prechádza do opačného extrému a osveta o nich je až zneužívaná. Čo si to vari odhlasovali na celom Slovensku a v celej Európe? Väčšinu homosexuálov nezaujíma žiadne LGBTI, ale ľudia majú sklon všetkých za niektorých extrémistov označovať ako extrémistov a hádzať ich všetkých do jedného vreca s politickou agendou.

Nie, neľutujem, že tu taká osveta bola, lebo inak by sme ich dodnes volali dobytkom a vyháňali ich z rodín. Keď je to extrémne, čo sa zlé deje v Európe, kritizujem to sama. Ale táto aspoň základná osveta, aby sme sa k nim správali ako k ľuďom, bola potrebná.

Nebudem písať, ale aj zo školstva som svedkom, ako ešte aj učitelia sa smiali z takých detí. To sa ma zvlášť dotklo, ako sa ľudia správali aj k takým deťom. A keby nebolo osvety, správali by sa dodnes a to nielen inteligentní ľudia, ale ešte aj tí kresťania! Kde k takej neľudskosti prišli?

No nasávali ju v kostoloch, kde ich veľmi zaujíma, ako sexuálne žijú ľudia. Prečo neriešia len seba? Načo riešili aj susedov a toľkým sa montovali do súkromia?

Ano, za to môžme poďakovať našim kňazom a celej RKC, čo priamo spôsobovali v spoločnosti ich neprijímanie vlastnými rodinami, že majú hriešne deti.

 

Kritizujem radikálny islam, oproti radikálnemu islamu sú chyby terajších kresťanov menšie. A to je tak všetko. Rozpínavosť RKC na Slovensku prekračuje medze slobody iných ľudí.

Každého človeka si môžme vážiť, keď pomáha iným ľuďom, ale nie keď sa snaží iným niečo vnucovať. Keď všetkých kresťanov nehádžeme do jedného vreca, nemáme ani homosexuálov.

 

Nie je láskou, keď ti budem tvrdiť, že ťa milujem, ale musím odsudzovať ako žiješ alebo aké máš názory.

Máte pocit, že vás liberálkovia milujú, keď si tiež vynucujú, aké máte mať správne názory? Alebo čo máte robiť iné?

Nie, nemilujú, lebo je to rovnaký nezmysel. Ale oni si aspoň nevymýšľajú, že vás milujú!

 

.

Naozaj ako keď horí Trója

05.02.2026

Nie je to preto, že bol mladý, ale že bol muž, ktorý mi naozaj pomohol hoci ja som nebola žiadna krásna Helena ale žena s tromi deťmi, ktorá sa nemala kam podieť z úrazovky. Na ktorú ma zaviezol on! Môj syn bežal k nemu o pomoc, nie k iným. Nebolo žiadne miesto v krízovom centre. Už aj keď sme boli v krízovom centre a prišla tam ďalšia žena s deťmi, nemali ju kde [...]

Nebudeš věřit, kdo tě tajně miluje: Jeho jméno začíná na toto písmeno. . .

03.02.2026

Často mi ženy v živote hovorili o kom snívajú. Vydaté ženy. Čiže nielen slobodné a rozvedené snívajú ale aj vydaté. Mnohé cítia lásku a záujem mužov, ktorá sa nikdy neprejaví pretože je takzvane hriešna keby sa prejavila v monogamnom svete. Verím tomu, čo som niekde čítala, že láska nie je ako kvet, ktorý vonia pre jedinú včelu, ale keď vonia, pritiahne [...]

Máte dojem, že je menej ostrý boj od stredoveku?

02.02.2026

Mohla som byť liberál, čo nepíše. Ale keď som bola v krízovom centre a videla ako ešte kňazi ohlupujú tie týrané ženy v krízovom centre, povedala som si, že keď sa dostanem von, tak o tom budem písať, aby sa to ľudia dozvedeli. A nebojte sa, dozvedeli, lebo na SME som mala dosť veľkú čítanosť. No moje písanie bol obrazne boj – len analogicky a obrazne [...]

Epstein

Nórska polícia vyšetruje bývalého premiéra Jaglanda pre väzby na Epsteina

05.02.2026 22:02

Jagland bol predsedom nórskej vlády v rokoch 1996 až 1997 a neskôr generálnym tajomníkom Rady Európy v rokoch 2009 až 2019.

bartek

Bartek ostro zaútočil na Mikloška. Ten reagoval: „Trápna noc“, opozícia hovorí o hanbe, koalícia tiež žiada ospravedlnenia

05.02.2026 21:55

Prosím vás, vystupujte ďalej, lebo odkedy to robíte, tak ste zo 14 percent klesli na 7, ironicky odkázal Hargaš Bartekovi.

Trump Takaičiová

Trump rozdáva politické požehnania: podporil Takaičiovú a jeho „absolútnu podporu“ má aj Orbán

05.02.2026 19:50

Trump uviedol, že konzervatívna politička naňho urobila silný dojem.

Grazalema, Španielsko, búrka

VIDEO: Neuveriteľný pohľad. Búrka zmenila španielske mesto na Niagarské vodopády

05.02.2026 19:30

Aj na juhu Európy vyčíňa počasie. Cez španielske mesto Grazalema sa prevalila voda a vytvorila vodopády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,241
Celková čítanosť: 6374748x
Priemerná čítanosť článkov: 2845x

Autor blogu

Kategórie