Založ si blog

Výhražky liberálkov všetkým neprispôsobivým ovciam

Už v minulých článkoch som písala, že slovenskí intelektuáli nevyjadruju svoje postoje a názory, ale sú ich nútení vyjadrovať ako stádo oviec, inak by ich odsúdili ich priatelia, známi, celá ich brandža, zamestnávatelia, závisí od toho ich kariéra a aj cez rôzne mimovládky. Obyčajných ľudí len nič z toho nepostihne, keď si dovolia mať aj svoje vlastné a aj iné, než predpísané názory. Nikto sa im preto nevyhráža, nikto tým nepodmieňuje ich kariéru, spoločenské uplatnenie alebo prežitie v ich sociálnej skupine. Obyčajní ľudia môžu zažívať ten luxus vlastných názorov aj celkom iných od svojich priateľov alebo od okolia a môžu s tým žiť, že netvoria jednoliatu skupinu oviec, ale sú rôzni, ako rôzni ľudia aj bývajú. 

 

„Taketo nieco uz medzi vzdelanymi ludmi neexistuje. O co vyssie pozicie zastavaju, o to viac si hladia svoj imidz, doslova svoj imidz, ci si myslia a aj ich priatelia tie spravne myslienky, ktore su teraz preferovane a to od nazorov na rozne spolocenske udalosti az po politicke nazory.

Tymto na seba prave vzdelanejsi ludia vyvijaju vzajomny spolocensky natlak, aby rozmyslali rovnako, inak by v tomto svete „svojej elity“ neprezili.

Doslova to znamena, ze myslia ako ovce, hoci toto si prave vzdelani ludia pripustaju velmi tazko, ze by to vobec bolo mozne, ked su vzdelani ludia. No tlak ich spolocenskych skupin a tlak ich bublin aj na facebooku to vyzaduje. Nemohli by predsa v praci a medzi priatelmi mysliet celkom inak a mat celkom ine a dokonca aj uplne ine politicke nazory. Neuspeli by v praci, neuspeli by v mnohych organizaciach, neuspeli by v svojom socialnom okruhu. A prave toto z nich robi to jednoliate stado vzajomne takto zmanipulovanych a manipulovanych ludi do urcite ho kosa „schvalenych nazorov“. Kazdy z nich chce predsa niekde patrit a nebyt oznaceny ako ten primitiv a nie dost moralny clovek, co to nechape! Vlastna tuzba po uznani, po priateloch, po uspechu v praci, po kariernom raste aj v roznych mimovladnych organizaciach, ktore su v spolocnosti preferovane a financne dotovane, z nich prakticky takto vytvara ovce a jednoliatu masu oviec s touto propagandou.“

http://malinova.blog.pravda.sk/2018/03/29/preco-sa-zo-vzdelanych-ludi-stavaju-ovce/

Ukážkou takej „neprispôsobivej ovce“ je Adela Vinczeová. Vlastne, presne tým moju pozornosť aj získala, že už dávno sa nespráva ako prispôsobivá a servilná ovca z radov intelektuálov, ale má aj nejaké vlastné názory a nebála sa ich hovoriť aj keď ju za to ostatné ovce prenasledovali, že ako si dovolí líšiť sa a nebyť navlas rovnaká ako celé stádo intelektuálov? Veď aj samostatne myslieť má v danom určenom prúde a navlas rovnako! Má presne vedieť, čo si má myslieť, čo čítať a čo nesmie čítať, čo hovoriť, kedy hovoriť a kedy mlčať! A má hovoriť presne to isté, čo iní a vysmievať sa presne z toho istého, čo iní, aj keby to boli primitívne vtipy.

Už len tým, že som sa jej zastala, ešte na začiatku roku 2015, som bola vyhodená najprv z výberu a potom aj vôbec z blogov na SME, na výstrahu všetkým, čo by vôbec s inak zmýšľajúcou ovcou súhlasili:

Však Adela má potom pravdu, že naozaj končí sloboda slova a nemôžme slobodne napísať ani len to.

Potom o čom je táto diskusia 280 komentárov a článok – Armáda Adely Banášovej, že to nie je pravda?“

https://malinova.blog.sme.sk/c/379984/tak-sa-tu-nehrajte-na-slobodu-slova.html

 

Intelektuáli to o Adele Vinczeovej nevedia, že je ďaleko pred nimi, pretože to by sa museli zaujímať o duchovno a väčšina z nich sú ateisti, ktorým nič z toho nič nehovorí. Práve na jej príklade môžeme vidieť, že ovce, keď je niekto ďaleko pred nimi, už ho ani nedovidia a myslia si, že je tak ďaleko za nimi, keď nemajú obzor ho chápať alebo rozumieť mu, čo im ten človek vôbec hovorí. Preto sa správajú voči Adele ako oproti nej tupé stádo oviec, čo chápu len to, že je niečim odlišná, čo by už ani nedokázali pochopiť čím.

Keby sa zaujímali o duchovno a duchovné zákonitosti, museli by si všimnúť, že Adela ich nielen pozná a veľmi dobre vie vysvetliť, ale vzhľadom na to, kde už je, vyjadruje sa neuveriteľne skromne, keďže ich nikomu nevnucuje a jej vyjadrenia voči iným sú plné veľkej ohľaduplnosti k inak zmýšľajúcim ľuďom a veľkého pochopenia pre to, kde sa nachádzajú. Jednoducho povedané, aj keď vidí chyby, ktorých sa dopúšťajú a sami sebe tým škodia, vyjadrí im to s veľkým pochopením a vždy aj radou a pomocou, ale len keď sa pýtajú, ani to im nevnucuje. Presne takto sa správa a má správať človek, ktorý duchovným zákonitostiam rozumie a s veľkou trpezlivosťou ich nebude vnucovať iným.

Adela má preto môj obdiv a nielen preto, že má odvahu líšiť sa alebo tie svoje názory hovoriť. Ona je presne ten človek, čo by preto mal zastupovať akúsi intelektuálnu elitu Slovenska, keď ju už má niekto z nej zastupovať.

Ale ako píšem, to stádo ľudí, ktorí ju ešte len nedovidia, oceniť ani nemá šancu, to by jej museli aspoň minimálne rozumieť, čo to ona vlastne hovorí a odkiaľ to má.

Pokiaľ slovenská intelektuálna elita nebude tak ďaleko, ako Adela, nemôžu takému človeku ani rozumieť, ani ho oceniť a naďalej si budú oceňovať len svoj vlastný obmedzený obzor a chápať ho ako nejakú svoju „špicu intelektuálnej elity“.

Taký liberálko, ako je Šimečka, to je akoby trpaslík sa vyjadroval k obrovi a vydával za správnu veľkosť rozmery trpaslíka a iných navlas podobných trpaslíkov, ako gýče v záhrade.

Ale aj taký trpaslík, ako je pán Šimečka, by už mohol vedieť, že keď chce niekto slušne vyjadriť nesúhlas, tak často použije slovný zvrat: „Tak ja neviem, ale …“, čo je ekvivalent toho Adelinho vyjadrenia, že je „zmätená“.

Inteligentnému človeku (nie intelektuálovi), je z toho úplne jasné, že vôbec nie je zmätená, čo si o tom myslí, ale veľmi slušne vyjadrila spochybnenie, či takto má podľa nich vyzerať …

Však si prečítajte, či toto je vyjadrenie človeka, ktorý v tom nemá evidentne práve jasno a vyjadruje to veľmi slušne:

Ako osoba som sa vyjadrila na OTO, ale tiež evidentne nesprávne podľa aktuálneho očakávania, takže s mojimi ,šokujúcimi’ výzvami o tom, že by mal každý hlavne začať od seba, som v súčasnosti skôr zdržanlivá, lebo sa asi netriafam do jediného akceptovaného demokratického názoru. A hlavne neviem, kde sa berie to očakávanie a povinnosť, aby som sa vyjadrovala, prípadne, aby sa každý ku všetkému vyjadroval.“

 

Naopak, len menej inteligentný intelektuál (rozumej len vzdelaný človek) dokáže toto zneužiť na také jednoduché vnímanie, že keď použila slovo „zmätok“, musela tým vyjadriť SVOJU zmätenosť.

Je to v podstate dosť biedna argumentačná taktika chytiť sa primitívne niektorého slova a na výstrahu všetkých intelektuálnych oviec ju verejne pranierovať ako zmätenú ovcu, čo nevie, že si má myslieť a hovoriť to, čo stádo, inak dostane po nose rovnako každý, kto by sa nám povinne nepodobal. Nabudúce aj iného z vás rovnako skritizujeme, nedostanete sa ani na tretinu vyslnia Adely a vsetci si vás vyhádžu z facebooku, čo bude vaša spoločenská smrť. Žiadnu inú ovcu, než tie naše, my tu tolerovať nebudeme a buďte si istí, že ani vaši servilní priatelia nebudú!

 

z komentárov:

Topky napísali:
„Množstvo umelcov sa vyjadrilo aj k súčasnému politickému dianiu na Slovensku,moderátorka Adela Vinczeová, ktorá v určitých fázach emotívneho večera akoby si držala neutrálny mód, čo u mnohých vyvolalo pocit, že sa s iniciatívou časti umelcov aktívne nestotožňuje.“
Takže už je zle nielen, ak máte iný názor, ale aj keď dostatočne aktívne neprejavujete ten správny názor a freneticky pritom nemávate mávatkami jak na 1.mája. Prečo mám stále viac pocit deja vu, akoby sa vracali 50-te roky?“

 

Je to tak preto, že doba sa mení a ľudia nie. Bohatú ponuku servilných za kariéru a spoločenský status máte aj dnes. MAJÚ sa o čo báť a preto sa o to aj boja!  A preto na nich aj účinkuje takéto zastrašovanie, čo si inak intelektuálky volajú, že „Najradšej by ma upálili na výstrahu, ale mne je to jedno“. No žiadna z nich takú odvahu nemá, aby mala len svoj vlastný názor, ako napríklad tá Adela. Žiadna by ňou ani nemala odvahu byť a dávno už ani nevedia, čo je to mať vlastný názor, keď je to pranierované ako „morálny zmätok“.

Ktorá z nich má odvahu byť taká nemorálna primitívka? Ktorá by nechala zhorieť „priateľov na facebooku“ a kariéru, všetky možné príležitosti a len „normálny život“?

Dnes sa mlčí vykrikovaním so stádom. Rovnaký súhlas by dali aj k holokaustu. Veď pred Irakom tiež „len nevedeli“ o budúcom milióne mŕtvych (a tiež sa k nemu ešte dožadovali súhlasu). Nikdy ich nezaujímali, len ten ich „normálny život“, „normálny“ v každej dobe!

 

A napokon aj tá Adela je len zdržanlivá – som v súčasnosti skôr zdržanlivá“

Vidíte! Aj u nej to zastrašovanie (médiami) napokon funguje. Veď tiež chce žiť len normálne! A kto by nechcel?

Normálne tu je byť zastrašovaný médiami, konkrétne mediálnym triumvirátom, aby som nekrivdila iným novinárom.

.

 

4433
673
Posledný 14. 04. 2018, 09:57:36

Registrované partnerstvá

19.09.2018

Za seba sa vyjadrujem, že mne registrované partnerstvá homosexuálov nevadia a považujem ich za celkom normálne ako iné partnerstvá. Mne osobne nevadia ani manželstvá homosexuálov, pretože uznávam viac »

Falošná ľudskosť – hra o politické postoje

18.09.2018

Včera som čítala veľmi trefný článok na falošnú ľudskosť v Česku a preto tento článok venujem tomu, že slniečkári považujú za absurdné, keď im v diskusiách píšu - Zoberte si ich viac »

V Európe si môžte vybrať pohlavie, WC, ale nie, pokiaľ vás chce rodina vydať za pedofila

17.09.2018

Najprv som si myslela, ze tento článok venujem ako list homosexuálom, keďže doteraz som si o nich myslela, že by ich mohli zaujímať ľudské práva v Európe, keď ich vždy zaujímali aj v Amerike viac »

Mike Pompeo

Pompeo: USA chcú dokončiť denuklearizáciu KĽDR do januára 2021

19.09.2018 23:05

Denuklearizácia musí byť podľa amerického ministra zahraničia dokončená do do ukončenia mandátu prezidenta Donalda Trumpa.

búrka, strom, počasie, železnica,

Búrka Ali usmrtila dvoch ľudí - ženu v Írsku a mladíka v Severnom Írsku

19.09.2018 22:56

Britské ostrovy zasiahla búrka Ali už začiatkom týždňa a podľa predpovedí meteorológov majú vietor a dážď pretrvávať.

hurikán, florence, usa, záplavy

Trump v Severnej Karolíne prisľúbil pomoc po hurikáne Florence

19.09.2018 21:41

Počet obetí v dôsledku hurikánu na východnom pobreží Spojených štátov medzitým stúpol na minimálne 37.

APTOPIX Putin Merkel G20 Germany

Merkelová a Putin spolu telefonovali o vývoji v Sýrii a na Ukrajine

19.09.2018 20:17

Rozhovor vychádzajúci z iniciatívy nemeckej strany sa týkal aj konfliktu na východe Ukrajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 275
Celková čítanosť: 563828x
Priemerná čítanosť článkov: 2050x

Autor blogu

Kategórie