Založ si blog

Na koho odkazuje Dzurinda

Vždy som sa zaujímala o to, čo píše ku rôznym kauzám Jozef Šátek. A dnes naňho Dzurinda odkazuje:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/530223-dzurinda-prehovoril-o-gorile-pozrite-si-video/

 

21.10.2019

Kto, ako a prečo zatajoval „Gorilu“

 

„Kauza Gorila je koncentrovaným obrazom slovenského politicko-oligarchického, korupčného a morálneho systému „naprieč politickým spektrom“. Proces „utlmovania“ spravodajskej činnosti, jej vyšetrovania a skartáciu dôkazov však mali

v rukách tri vlády pod vedením R. Fica.

Dôležitým momentom pre vývoj celej kauzy Gorila bolo časové obdobie, v ktorom odpočúvanie bytu na Vazovovej prebiehalo a zmena politickej situácie po voľbách v druhej polovici roku 2006. Odpočúvanie nasadením informačno-technických prostriedkov (ITP) krajský súd povolil 23.11. 2005 a prebiehalo 6 mesiacov do 22.5.2006 (viď spracované oznámenia o skončení ITP „Gorila“), po ktorom bolo ITP (označené ako „Gorila1“) opäť súdne predĺžené 18.5.2006  na ďalších 6 mesiacov, t.j. do 17.11.2006, avšak ITP Gori la1 bola „predčasne“ ukončená už dňom 4.8.2006 (!). S veľkou mierou pravdepodobnosti predčasné ukončenie nasadenia ITP Gorila1 priamo súviselo so zmenou riaditeľa SIS (po voľbách nová vládna koalícia Smer-HZDS-SNS), keď L. Pittnera vymenil 27.7.2006 Jozef Magala (inak 2002 až 2006 asistent poslanca Bohumila Hanzela).

V priebehu nasadenia ITP od novembra 2005 do 16.5.2006 a do odchodu L. Pittnera z funkcie riaditeľa SIS bolo z vyhodnotenia získaných informácií ITP spracovaných 14 spravodajských informácií, z ktorých bolo 9 odstúpených na sekciu P/ a táto z nich spracovala dve informácie pre externých príjemcov (predsedu vlády a ministra vnútra a druhú pre GP SR, ŠP GP SR a MV SR). Ostatné informácie sa nikdy nedostali iným orgánom mimo SIS. Začiatkom júla 2006 požiadal Úrad inšpekčnej služby MV SR riaditeľa SIS o audio záznam z ITP Gorila a iné súvisiace dokumenty. Dňa 2.8.2006 boli požadované dokumenty i audiozáznam pripravené na 9. odbore SIS (p. Tkáčik) k odoslaniu na Úrad inšpekčnej služby MV SR.

Po nástupe novej vlády R. Fica a po vymenovaní J. Magalu za riaditeľa SIS 27.7.2006 bolo za 8 dní (!) nasadenie ITP v byte na Vazovovej „predčasne ukončené“ a zároveň žiadne ďalšie informácie z nasadenia ITP Gorila a Gorila1 za riaditeľa Magalu už žiadnym štátnym orgánom neboli odstúpené, teda bolo stopnuté aj odoslanie už pripravených dokumentov a audiozáznamu z ITP Gorila na požiadanie Úradu inšpekčnej služby MV SR. Počas nasledujúcich dvoch rokov boli počas „reorganizácie“ SIS uvoľnení zo služobn&eacut e;ho pomeru všetci príslušníci SIS majúci nejaký vzťah k prípadu Gorila a Gorila1. Po vydaní nálezu Ústavného súdu SR v novembri 2012  vedenie SIS (Ing. Ján Valko, nominant Smeru) oznámilo, že audiozáznam z nasadenia ITP Gorila a Gorila1 bol skartovaný.

Tieto fakty dávajú za pravdu tvrdeniu I. Mikloša, že počas vlády M. Dzurindu v roku 2005 až do odvolania riaditeľa SIS L. Pittnera v júli 2006 boli aktívne vykonávané operatívne a informačno-technické prostriedky k plneniu zákonných úloh SIS s cieľom získať informácie o organizovanom zločine ohrozujúcom hospodárske záujmy Slovenska. Taktiež v tomto období o získaných poznatkoch z nasadených ITP boli spracované a odstúpené externým príjemcom dve informácie. Rovnako tak, bolo aktívne pristúpené k splneniu požiadavky Úradu inšpekčnej služby MV SR o poskytnutie audionahrávky a iných dokumentov súvisiacich s nasadením ITP Gorila a Gorila1, ktoré však po nástupe nového riaditeľa SIS J. Magalu už neboli nikdy žiadateľovi zaslané, ani žiadne iné správy o tejto činnosti neboli spracované a expedované mimo SIS a na  útvaroch SIS, ktoré sa danej akcie zúčastnili došlo k masovej obmene príslušníkov SIS, väčšinou ich prepustením zo služieb.

Záver :

Existuje reálne podozrenie, že takýto postup „utlmenia“ spravodajskej činnosti a následne i vyšetrovania ako aj „vymazania pamäte“ rozprášením personálu príslušných spravodajských útvarov až po skartáciu audiozáznamov z nasadenia ITP slúžilo ku skrytiu zaznamenaných aktivít majúcich charakter podozrenia zo zneužívania verejnej moci  a závažných zločinov hospodárskeho a korupčného charakteru a to v prvom rade : vtedajšieho predsedu vlády R. Fica a jeho osobného po radcu Határa zachytených ITP Gorila, v druhom rade : predstaviteľa Penty J. Haščáka a v treťom rade ministra J. Malchárka, predsedníčky výkonného výboru FNM SR A. Bubeníkovej a iných predstaviteľov strany SDKÚ-DS.

Z analýzy vyplýva, že orgány činné v trestnom konaní by sa okrem vyšetrovania obsahu kauzy Gorila mali zaoberať aj trestnoprávnou zodpovednosťou verejných funkcionárov a iných osôb, ktoré sa podieľali na jej zatajovaní, perzekúcii príslušníkov SIS, ničení dôkazov a celkovo marili jej rýchle a objektívne vyšetrenie.“

https://satek.blog.sme.sk/c/519266/kto-ako-a-preco-zatajoval-gorilu.html

 

z komentárov pod tým:

„Pán bloger bol a aj je

sympatizantom pravicových vlád. /ani sa tým netají/ Snáď si nemyslíte,že bude kritizovať pokútnu privatizáciu Dzurindovej vlády v Gorile keď má poruke Smer s Ficom na čele. Veľmi mu vadí vraj pochybné financovanie pri zakladaní strany Smer /vraj oligarchami/ ale pri zakladaní iných politických stranách ako je SDKU,KDH ANO či SMK /priviera oči. Správa sa podobne ako médiá hlavného prúdu, ktoré ako prvé zverejnili z nahrávky Gorila len malú časť rozhovoru Haščáka s Ficom /robili okolo toho veľké haló/ ale už darmo čakáme na ďalšie zverejnenie podstatne väčšej časti nahravku kde sa rieši netransparentná priv atizácia ŠM práve politikmi Dzurindovej vlády. Avšak to zostáva médiami bez povšimnutia. V tom je to pokrytetstvo médií HP ale aj pána blogera, že pristupujú selektívne k politickým stranám a ich prešľapom.

 

 

„jediny pokrytec si tu ty – trepes bludy,nakolko volici pravice za Gorilu jasne poslali Dzurindovcov na smetisko dejin a p.Satek tiez tu pise o SDKu ( ministra J. Malchárka, predsedníčky výkonného výboru FNM SR A. Bubeníkovej a iných predstaviteľov strany SDKÚ-DS. )
a apropo: Fico vladne 12 dlhych rokov,preco do dnesneho dna nebola Gorila vysetrena a akteri nesedia vo vezeni?..ze by preto,lebo aj sam ON by tam sedel?..nejako som nezachytil,ze by na Vazovovej posedaval Dzurinda,leb o Miklos a pili tam s Hascakom colu – na rozdiel od Fica,ktory tam veselo dohadoval uplatky“

 

 

Slovenská Gorila: kompletní spis dokumentu

 

09.01.2012 0:00
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Slovenska-Gorila-kompletni-spis-dokumentu-221331

 

Ja si myslím, že pokrytectvo médií je v tom, že dnešnými záujmami oligarchov sa už nezaoberajú.

A stále si myslím, že keď niečo prepukne a konečne sa dostane na verejnosť, to nikdy nie je NÁHODA, ale NOVÝ a ZIŠTNÝ záujem ďalších oligarchovPREČO sú teraz silnejší oni. Teda doslova tak, že tu ide o striedanie moci zahraničím presadzovanej skupiny ľudí, prečo má teraz nastúpiť tá.

Táto nová má zabezpečiť nárazníkovú zónu, vojenské základne, federalizáciu, federalizáciu dlhov EÚ, spoločné riešenie migračnej krízy, spoločný dozor a cenzúru v ovládaných štátoch. A to všetko vôbec nepovažujem za menšiu mafiu, ale za mafiu, ktorá bude nielen rozkrádať, ale náš štát už celkom dorazí a zbaví zbytkov suverenity a svojprávnosti.

 

Nemyslím si, že platí, ani v tejto situácii, že už nemôže byť horšie. Myslím si, že platí, že vždy môže byť aj horšie (systém vykorisťovania sa zdokonaľuje a modernizuje), hoci to už všetko vidíte len ako „konšpirácie“.

 

 

Ak sa mýlim, táto nová vláda liberálov nepresadí vojenské základne atď, čo píšem hore. Dozvieme sa to v najbližších rokoch, čo presadí a či o tom informovala občanov už dopredu a PRED VOĽBAMI. Ale to už bude neskoro, keď sa to dozviete, takže im to môže byť jedno, že raz sa to dozviete.

Tipujem, že sa bude hájiť tým, že ste jej týmito voľbami, čo teraz ešte len budú, dali k tomu všetkému ako voliči mandát už tým, že ste ich zvolili, hoci ste vôbec nevedeli, čo všetko to ešte len bude!

Prezradil to vlastne Osuský, ako to budú ospravedlňovať, keď už doterajší nátlak ospravedlňoval tým, že už ich zvolením (SaS), ste dali mandát ku všetkému, čo budú presadzovať! Už automaticky zvolením! Lebo oni vtedy ešte NEVEDELI! A preto aj o ďalších témach akože teraz nevedia!

 

Ale po voľbách už budú vedieť, čo akože teraz ešte nevedeli!

 

Teraz je ten čas, keď k tomu všetkému môžu získať mandát, že hovorili pravdu, že ho vo voľbách získali, ale ku všetkým kľúčovým zahraničným témam pred týmito voľbami budú účelovo ticho, aby ich presadili až po voľbách!

 

 

 

Toto všetko rieši starú mafiu (čo ale zostane nepotrestaná a veselo bude podnikať a bohatnúť ďalej), ale odvádza to pozornosť od novej a oveľa zničujúcejšej. A to všetko zas neospravedlňuje starú mafiu, len upozorňuje na novú a horšiu.

 

Samozrejme sa budem veľmi rada mýliť. Veď kto by si želal to ešte horšie od tohto?

 

 

.

Dobre si rozmyslite, či chcete náboženstvám do parlamentov dláždiť cestu!

21.11.2019

"Ako upozorňuje Kormanová, z hľadiska katolíckej morálnej teológie sa však výhrada vo svedomí týka aj prípravkov vyvinutých neetickým spôsobom, ide napríklad o niektoré druhy vakcín, ktoré viac »

Inak sa nedá

20.11.2019

Včera som sa dozvedela, že na kandidátke ĽSNS bude kandidovať muž, ktorý znásilnil ženu a tá žena to naňho neohlásila. Na Slovensku je veľmi veľa neohlásených znásilnení, takže sa tomu viac »

O Kuffovi

19.11.2019

V poslednom čase som si dvakrát vypočula kázeň Kuffu, keďže sa o ňom toľko hovorí a napíšem vám, čo si ja o ňom myslím. Prvú som počula asi pred niekoľkými mesiacmi a našla som v jeho viac »

kolumbia protest demonštrácia

Počas protestov v Kolumbii zahynuli najmenej traja ľudia

22.11.2019 22:54

Demonštranti vyjadrovali nesúhlas s údajnými plánmi vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku a znížiť minimálnu mzdu pre mladých ľudí.

Ján Kuciak, námestie SNP bratislava

Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Kuciaka

22.11.2019 21:37

Medzinárodná novinárska organizácia Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP) uviedla, že 57 terabajtov dát poskytne zodpovedným médiám.

Andrea Kalavská

SaS vyzýva Kalavskú, aby vysvetlila miliónové dotácie pre ziskové nemocnice

22.11.2019 20:06

Šéfka rezortu podľa strany SaS udelila finančnú injekciu v podobe 14 mil. eur pre päť akciových spoločností.

apollo, dunaj, bratislava

Polícia prehľadávala miesto, kde našli v Bratislave zabitú mladú Violu

22.11.2019 18:37

V pondelok 11. novembra ráno našli okoloidúci v kríkoch ležať 34-ročnú Violu M., ktorá bola učiteľkou v jednej z bratislavských jazykových škôl.