Založ si blog

Šéf komunikácie SaS Ivan Štulajter: „Pán Kočner je vtipný, sugestívny, informovaný. . . „

Začínam si myslieť, že na stretnutie s Kočnerom nahovoril Sulíka práve novinár najprv zo SME a potom riaditeľ redakcie HNonline Ivan Štulajter, ktorý raz bol a raz nebol šéfom komunikácie SaS.

A myslím si to preto, lebo dnes mi napadlo, že budem hľadať, kto SaSkárom prikazuje, čo majú a nemajú robiť a čo majú hovoriť a čo nemajú hovoriť.

 

Tu som o tom písala, že im také pokyny chodia z mailovej adresy tambolo.consulting@gmail.com:

 

„Dňa 13.03.2019 bol z emailovej adresy tambolo.consulting@gmail.com rozposlaný členom vedenia strany email s námetmi na diskusiu, ako aj návrhmi na oficiálne stanovisko strany. Nás zaujala téma číslo 2 a nasledujúca diskusia. Ak vás zaujímajú aj ostatné témy, môžete si ich prečítať priamo v emailovej správe.

Téma číslo 2 sa týka americkej vojenskej pomoci. Konštatuje sa, že na tejto „kauze“ môže padnúť vláda. Zdôrazňuje sa, že pokiaľ strany SMER – SD a Most – Híd ustúpia SNS, „je to na vyslovenie nedôvery vláde“. Konštatuje sa aktívna pozícia podpredsedu SaS v tejto veci Ľubomíra Galka a preto by mala strana SaS v tejto téme hrať „vedúce husle“.“

 

„Z emailovej adresy tambolo.consulting@gmail.com prichádza email, ktorý tvrdí, že daná debata sa má odvíjať od záujmov Slovenska, ako aj to, že „najefektívnejšie zabezpečenie obranyschopnosti Slovenska je NATO“. A až keď toto sa pochopí do dôsledku, pochopí sa aj to, že je nezmyselné stavať múry pred prítomnosťou vojakov NATO (USA), čo nie všetci chápu.“

 

https://malinova.blog.pravda.sk/2019/10/12/ako-sas-pracuje-pre-mafiu/

 

A dostala som sa ku spoločnosti Tambolo.consulting a ku menu Ivan Štulajter. A potvrdzovalo by to toto:

 

„Spoluprácu so Sulíkom ako štatutárom SaS ukončil koncom augusta aj Ivan Štulajter, ktorý vlastní eseročku Tambolo. Tá pre SaS poskytovala napríklad konzultačné služby. Pre SME povedal, že dôvodom ukončenia kontraktu je práve „iracionálne zvolanie mimoriadneho kongresu“, ktorým Sulík podľa neho sleduje len svoje osobné ciele. „Ja nebudem poskytovať služby nedemokratickému politikovi,“ dodal.“

 

Ktorý tu nechce demokratické vojenské základne! Dodávam ja.

 

Doteraz som nevedela, že SaS-ka sa riadila pokynmi a radami nejakého Ivana Štulajtera, ktorého eseročka bola za takéto konzultačné služby platená.

Ako vyššie čítate, odmietla si už nechať za tieto rady platiť, lebo kto tu nechce vojenské základne, už nie je demokratický človek, ani politik. Snáď si nemyslíte, že by niekto rozbíjal stranu pred voľbami pre niečo menšie, než dôležité zahraničné témy.

 

Už raz so stranou SaS skončil:

 

„Včera som oznámil vedeniu SaS, že dnešným dňom som sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na poste šéfa komunikačného oddelenia SaS.

Prvým dôvodom sú postoje predsedu SaS Richarda Sulíka a podpredsedu Ľubomíra Galka ku konfliktu na Ukrajine.
Druhým sú okolnosti, ktoré nastali v súvislosti s ponukou šéfa frakcie EFD Nigela Faragea na prestup europoslanca Sulíka z frakcie ALDE.
Rozpory, ktoré v tejto súvislosti medzi nami vznikli, považujem za hlavnú príčinu môjho rozhodnutia.“

 

Takže vidíte, že o takýchto rozbrojoch v strane rozhodujú práve otázky ZAHRANIČNEJ POLITIKY, kde je nedemokratický každý, kto neposlúcha!

 

2013 napísal na čo sám upozorňuje na svojom FB:

SME – „Pán Kočner je vtipný, sugestívny, informovaný…

 

„Pán Kočner je vtipný, sugestívny, informovaný človek a vie si získať človeka,“ hovorí v rozhovore Ivan Štulajter, bývalý novinár denníka SME, ktorý prešiel do politiky.“

„Nasledovali predčasné voľby a Sulík mal doteraz najvážnejšiu kauzu Sasanka, keď unikli nahrávky jeho rozhovorov s Mariánom Kočnerom. Nebolo to také zlyhanie, že v politike už vlastne skončil?

„Ako novinár som sa stretol s pánom Kočnerom asi štyrikrát na pracovných stretnutiach. Pán Kočner je vtipný, sugestívny, informovaný človek a vie si získať človeka. Informácie, ktoré som od neho v jednom prípade získal, boli veľmi užitočné aj pre SME. Takže keď som videl Sasanku, vedel som si živo predstaviť, ako to vzniklo. Bolo to vážne z hľadiska volebného výsledku SaS, ale v duchu som sa na tom aj chechtal.“

 

https://ekonomika.sme.sk/c/6674036/stulajter-presiel-k-politike-z-kauz-sas-nemam-nocne-mory.html

 

A keď tak navigoval celú SaS, čo má a čo nemá robiť a čo má a čo nemajú jej členovia hovoriť, celkom rovnako im mohol radiť aj to, s kým sa majú stretnúť alebo Sulík, najmä keď bol presvedčený, že informácie od Kočnera boli užitočné aj pre SME a pán Kočner je informovaný človek.

Keby sa tak bolo bývalo stalo, Sulík by asi nebol vyhlasoval verejnekto konkrétne mu odporúčal stretnutie s Kočnerom, ale iste človek, ktorého radám VERIL (dokonca si ho za rady platili) a ktorý sám o sebe povedal, že sám od Kočnera získaval informácie. Len v jednom prípade boli užitočné aj pre SME, z čoho nevyplýva, že ich získal od Kočnera len v tom jednom prípade, keď boli užitočné aj pre SME.

 

Týmto Sulíka neospravedlňujem, len mňa samu zaujíma, kto dianie v SaS a ich politiku určoval a ešte v marci im dával pokyny, že majú pretláčať vojenské základne? A oni si ho za to platili. A možno mu zaplatili aj za radu, aby sa Sulík stretol s Kočnerom. Sulík by sa asi na to verejne nevyhováral, že len veril šéfovi komunikácie SaS.

Iste, nechcem to hádzať na šéfa komunikácie SaS. Ale je veľmi pravdepodobné, že v minulosti, keď bol Sulík ešte nováčikom v politike, sa viac držal dobrých rád svojich konzultačných služieb. Dokonca sa o Ivanovi Štulajterovi hovorilo ako o možnom novom zástupcovi v SME po nástupe Penty do SME. Pýtali sa na to novej šéfredaktorky SME po nástupe Penty, či je to pravda.

 

„S ktorými komentátormi počítate?

„Od Alexeja Fulmeka viem, že minimálne dvaja silní komentátori sú potvrdení, no nemám mandát, aby som oznamovala nejaké mená. On s nimi rokuje.“

 

Šepká sa, že jedným zo zástupcov by mal byť bývalý hovorca SaS Ivan Štulajter, je to tak?

„Neviem o tom.“

 

Neprekážalo by vám, že by sa do takejto funkcie dostal bývalý hovorca strany?

Videla by som v tom problém. Je to však vždy veľmi individuálne a nechcem to generalizovať. Pána Štulajtera osobne nepoznám a nepracovala som s ním.“

 

https://dennikn.sk/4824/nova-sefredaktorka-sme-prvy-mi-gratuloval-kostolny/

 

 

Ja tiež SaS gratulujem, že sa takéhoto šéfa komunikácie zbavila.

 

Demokratického človeka by zaujímalo, či s tým, čo chce pretláčať, súhlasia občania tohto štátu! A keďže nezaujíma, nie je to demokratický človek!

 

 

 

.

Dobre si rozmyslite, či chcete náboženstvám do parlamentov dláždiť cestu!

21.11.2019

"Ako upozorňuje Kormanová, z hľadiska katolíckej morálnej teológie sa však výhrada vo svedomí týka aj prípravkov vyvinutých neetickým spôsobom, ide napríklad o niektoré druhy vakcín, ktoré viac »

Inak sa nedá

20.11.2019

Včera som sa dozvedela, že na kandidátke ĽSNS bude kandidovať muž, ktorý znásilnil ženu a tá žena to naňho neohlásila. Na Slovensku je veľmi veľa neohlásených znásilnení, takže sa tomu viac »

O Kuffovi

19.11.2019

V poslednom čase som si dvakrát vypočula kázeň Kuffu, keďže sa o ňom toľko hovorí a napíšem vám, čo si ja o ňom myslím. Prvú som počula asi pred niekoľkými mesiacmi a našla som v jeho viac »

kolumbia protest demonštrácia

Počas protestov v Kolumbii zahynuli najmenej traja ľudia

22.11.2019 22:54

Demonštranti vyjadrovali nesúhlas s údajnými plánmi vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku a znížiť minimálnu mzdu pre mladých ľudí.

Ján Kuciak, námestie SNP bratislava

Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Kuciaka

22.11.2019 21:37

Medzinárodná novinárska organizácia Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP) uviedla, že 57 terabajtov dát poskytne zodpovedným médiám.

Andrea Kalavská

SaS vyzýva Kalavskú, aby vysvetlila miliónové dotácie pre ziskové nemocnice

22.11.2019 20:06

Šéfka rezortu podľa strany SaS udelila finančnú injekciu v podobe 14 mil. eur pre päť akciových spoločností.

apollo, dunaj, bratislava

Polícia prehľadávala miesto, kde našli v Bratislave zabitú mladú Violu

22.11.2019 18:37

V pondelok 11. novembra ráno našli okoloidúci v kríkoch ležať 34-ročnú Violu M., ktorá bola učiteľkou v jednej z bratislavských jazykových škôl.