Založ si blog

Ak Pentu nedokáže tento štát vyriešiť tak, aby Haščák zhnil v base, potom tu máme nefunkčný, nedemokratický pseudoštát

Musím povedať, že vytváranie cesty pre novú oligarchiu na Slovensku považujem momentálne za najväčšie ohrozenie Slovenska.

Nemyslím si, že tu niekto chce zakročiť proti PENTE, len presadiť svoju novú mafiu v podobe ESETU.

Tak to vyzerá v štáte, kde proti sebe bojujú oligarchovia o starú a novú moc.

 

A politici a novinári miesto toho, aby sa dovolávali KONCA oligarchov v politike, dovolávajú sa toho, aby NOVÁ mafia (už „dobrí oligarchovia“) vystriedala starú alebo mohla kupovať politikov aj nová mafia a nielen stará.

 

Účastníkov protestov chcú použiť na boj mafie proti mafii a aby dostali do politiky aj nových oligarchov cez svojich platených poskokov.

 

 

Denník N 16.10.:

 

„Zistenia ukazujú, že ak sa na miesta najvyšších funkcionárov dostanú ľudia prepojení na oligarchov či nečestných politikov, vedia v tichosti upratať akúkoľvek kauzu.“

 

 

A preto tam chcú ESET?!

 

 

Postoj:

 

„V septembri 2011, teda ešte pred zverejnením spisu Gorila, sa objavili ďalšie zaujímavé informácie. Portál WikiLeaks zverejnil aj depešu z amerického veľvyslanectva v Bratislave, ktorá sa zaoberala korupciou v slovenskom parlamente. „Hodnoverný zdroj s kontaktmi na Pentu“ mal diplomatovi ambasády povedať, že táto spoločnosť zaplatila po dva milióny korún nezverejnenému počtu nezávislých poslancov, aby si zaistila schválenie reformy legalizujúcej franchising lekární. Penta v reakcii na tieto infor mácie ovplyvňovanie poslancov prostredníctvom finančnej motivácie „kategoricky odmietla“.

 

K tomu treba povedať, že len ťažko sa dá predstaviť primitívnejší a brutálnejší útok oligarchu na zastupiteľskú demokraciu, ako keď si takto priamo kupuje hlasovanie poslancov. Môžeme sa baviť o všetkých možných negatívach sponzoringu, lobingu, ovplyvňovania verejnej mienky, to všetko tu je aj bude, ale to, čo opisuje Gorila, je regulárne gaunerstvo.

 

Podozrení okolo Jaroslava Haščáka a Penty je však už tak veľa, že si to bez ohľadu na vyšetrovanie zo strany štátu pýta spektakulárnu odpoveď. Je na politikoch, aby ju vymysleli, ak myslia svoje reči o obnovení dôvery v štát vážne.

 

Do úvahy pripadá napríklad PARLAMENTNÉ VYŠETROVANIE aktivít spoločnosti Penta súvisiacich s politikou a podnikaním v štátom regulovaných odvetviach, ktoré by prebiehalo priamo pred očami verejnosti! Na Slovensku takýto inštitút nemá tradíciu, ale v Poľsku (kauza Rywin) alebo Česku (privatizácia OKD) takéto vyšetrovanie veľkých káuz spojených s politikou existuje. Tento inštitút má svoje úskalia, ale vo výnimočnom prípade, ako je tento, by možno stál za úvahu.

V každom prípade, ak ďalšie potvrdenie Gorily poslúži len na predvolebné prekáračky, tak z toho bude mať osoh akurát antisystém.“

https://www.postoj.sk/48074/co-urobit-aby-z-gorily-neprofitoval-antisystem

 

z komentárov k tomu:

 

„Doveru v stat ? Tejto bananovej republike bez bananov niekto doveruje ?
System v ktorom su zlocinci chraneni, zatial co na bezneho cloveka stat aplikuje vsetky mozne sankcie aj pri neumyselnom poruseni zakona nemoze dlho vydrzat. Ak Pentu nedokaze tento stat vyriesit tak, aby Hascak zhnil v base, potom tu mame nefunkcny, nedemokraticky pseudostat, ktory sa rozpadne pri prvej medzinarodnej krize.“

 

„Pre liberalnych demokratov je typicka korupcia, klientelizmus, podvody. O tejto korupcii vedeli krajiny EU a NATU uz pred prijatim Slovenska do EU a NATO, ale im tato korupcia vyhovovala. Ved zarabal taliansky ENEL, nemecka RWE, rakuska Meinl bank, … . A samozrejme dalsie stovky milionov korun sli pre kadejakych poradcov napriklad za predaj SPP. Co privatizacia, to podvod. A pritom zarabala aj miestna mafia z Penty, J&T, … . Ludia ako Siroky, Poor, Brhel, … boli len vtedajsie verzie sucasneho Kocnera alebo Basternaka. Krajiny EU a NATO maju tiez svoje verzie Gorily, napriklad Luxleaks alebo Panama papers. Vzdy su okradani bezni ludia liberalnymi demokratmi.“

 

„Súhlasím, že diskusia je zbytočná. Objem sprivatizovaného majetku Mečiarom je násobne menší, ako Dzurindom. Ešte nepriaznivejšie pre Dzurindu vychádza fakt, že kým Mečiar rozdával trafiky svojim, Dzurinda strategické podniky cudzincom. Kto nevidí rozdiel, škoda slov. Stali sme sa podnájomníkmi vo vlastnej zemi, bez zdrojov. Prečo to robil ukazuje spis „Gorila“ (za úplatky). Tandem Mečiar-Fico-Slota už neprivatizoval…(tým nevravím, že sa nedá zarobiť na niečom inom). Ani Radičovej vláda už moc nemala čo (rozpredali už všetko jej predchodcovia) a hlavne nebola schopná plniť záväzky našim pánom (Euroval), preto krachla. Verejný sektor sa hýbe lepšie za Fica – to ste sa chytili do vlastnej pasce. (národ nikdy nemal vyššiu životnú úroveň, ako teraz) Nemožno porovnávať s Mečiarom, keď Slovensko bolo odstrihnuté od medzinárodného finančného systému (preto musel odí sť, lebo nechcel dať cudzincom, čo im podľa nich malo patriť, preto ten tlak). „Reformy“ – ďakujem neprosím také ako za Dzurindu: nemáme na to, zaplaťte si to sami. To dokáže každý. Jasná čiara medzi zločineckými a mafiánskymi stranami je mediálny blud, s ktorým nemôžem súhlasiť. Drísty o „slušných ľuďoch“ sú už obohratá platňa. Slušní ľudia sa nepridávajú do vojen bez mandátu OSN. Toľko k „čiare“…“

 

„Stefunko ma toho na svedomi daleko viac ako len nejake tendre Monogramu. Napriklad 23 milionov eur z eurofondov. Z nich dostala firma EEI 2.7 miliona eur. To je firma, ktora prevadzkovala platene parkoviska v Kosiciach. Protizakonne, ako pred par dnami rozhodol okresny sud v Kosicicach. Dalsich 1.1 miliona eur dostala firma EEI na „vedu“ za ministra skolstva Draxlera.“

 

Chmelár:

 

„Skôr ma prekvapuje tá urputná až fanatická snaha pravicovej opozície a médií odviesť pozornosť verejnosti od podstaty veci. To množstvo energie vložené do úsilia, aby si ľudia pamätali z tejto kauzy iba Ficovo pitie coca coly.

 

Zaráža ma však snaha opozície neriešiť problém, ale zužovať ho na kriminalizovanie jednej strany. Opäť raz som nepochopil, prečo iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva v súvislosti so zverejnením nahrávok Gorily protesty s cieľom donútiť Roberta Fica odísť z politiky. Ja si síce myslím, že tento pán v nej už dávno nemal byť, ale ak jediné, čo si z tejto kauzy mladí zapamätali, je Fico, no tak potom buď nevedia vyhodnocovať informácie, o čom sme sa už v minulosti viackrát presvedčili, alebo slúžia len ako užitoční idioti mocenských zámerov digitálnej oligarchie, ktorá stojí za trojicou Kiska, Truban, Beblavý.

 

Pravicová opozícia sa strašne mýli, ak si myslí, že zo súčasného ohadzovania bahnom najviac vyťaží ona. To, čo navrhuje, nerieši podstatu problému.

 

Legislatíva, ktorá im trošku skomplikuje aktivity, jej nemôže ublížiť. Proste sa to naučia robiť inak. Znova si kúpia nejakých ľudí bez morálneho kompasu, znova si prerozdelia sféry vplyvu, znova začnú diktovať podmienky voleným orgánom. Prídu nové kauzy, nové škandály, noví gauneri. Takto to nezastavíme. A nie som si istý, či to ľudia ako pán Beblavý, Kiska či Truban vôbec chcú úprimne zastaviť.

 

My sme totiž nenarazili na nový problém. Pred ôsmimi rokmi som na pochode k sídlu Penty povedal, čo treba robiť. Predostrel som celý rad nevyhnutných krokov, ako tú chobotnicu vyhladovať, od zmeny financovania politických strán až po komplexnú volebnú reformu. A kričal som do megafónu spolu so stovkami mladých ľudí, že chceme späť svoju krajinu. Miroslav Beblavý bol vtedy v pravicovej vláde štátnym tajomníkom ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Neurobil v tomto smere nič. A dnes ho počujem na tlačovej konferencii kričať, že berieme si svoju krajinu späť. Nuž nečudujte sa, že mám zmiešané pocity.

 

Znamená to, že koreňom našich problémov nie je Haščák, Fico alebo Kočner, ale kapitalizmus. V roku 1989 ho chceli len tri percentá ľudí. Dnes tie tri percentá držia túto spoločnosť v hrsti, ovládajú ju politicky, hospodársky, sociálne, environmentálne i mravne devastujúcim spôsobom. Ak nezmeníme logiku ekonomických vzťahov, nepohneme s a z miesta. Korupcia, rozkrádanie a drancovanie zdrojov bude pokračovať. Obávam sa však, že inak ako revolúciou to nepôjde. Ak teda chceme obnoviť a sfunkčniť demokraciu.

Oligarchia sa nedá poraziť voľbami.“

 

 

Výzva na bojkot produktů a služeb Penty!

https://dennikn.sk/blog/1621184/vyzva-na-bojkot-produktu-a-sluzeb-penty/?ref=list

 

 

 

Gorila vyzliekla donaha slovenské médiá. Ukázala ich zlyhanie

 

„Viacerí komentátori sa zhodujú na tom, že slovenský mediálny mainstream neinformuje o kauze Gorila objektívne

 

Podľa publicistu Artura Bekmatova pri zverejnení nahrávky mainstream zlyhal. “Fatálne. Miesto toho, aby sa napríklad prvovoličom snažili jasne a zrozumiteľne vysvetliť, o čo v tejto kauze išlo, zmohol sa len na primitívnu dezinterpretáciu 39 hodín do jednej mantry: “Fico pil u Haščáka kolu”. Ničomu inému sa mainstream nevenoval.”

“Na druhej strane, na tlačovke Trubana, Beblavého a Hlinu sa neozval ani jediný novinár, kto by sa voči týmto trom nejako kritickejšie vyhranil – aby sa napríklad spýtal Hlinu, ako je KDH vysporiadané so svojou účasťou v druhej Dzurindovej vláde, alebo aby sa Beblavého spýtali  či nie je predsa len trošku od veci veľkohubo o sebe vyhlásiť, že je nový politik, aj keď bol neoddeliteľnou súčasťou vládnej garnitúry, ktorej zločiny Gorila popisuje. A že po prevalení tejto kauzy ďalej bez problémov zotrvával na kandidátke SDKÚ vo voľbách v roku 2012.”

 

Dodal, že médiá si akosi pozabudli položiť dôležité otázky ako trebárs: “Kde je dnes Malchárek, kde je dnes Bubeníková? Čo robia? Sú stále títo gauneri na Slovensku? A čo ich majetok? Potom sa logicky natíska otázka, čo je pre mainstream v súčasnosti dôležitejšie – spravodlivé potrestanie vinníkov rozkrádania štátneho majetku, alebo masívne ovplyvňovanie politického boja pred voľbami? Ja osobne sa prikláňam k druhej možnosti a mám obavu, že sa to mainstreamu aj podarí.”

Bekmatov vysvetľuje, že v čase, keď sa Gorila nahrávala, boli dnešní prvovoliči škôlkari, keď sa kauza zverejnila mali 12 rokov. “Táto generácia ledva zvládne dešifrovať dvojvetné memečká na facebooku a nebude čítať niekoľko sto stranový prepis Gorily, či dokonca počúvať jej 39-hodinovú audioverziu. To, čo sa jej však dostane z médií, bude mať len jediné posolstvo: Fico pil kolu s Haščákom.”

Igor Melicher z organizácie Mladí Sociálni Demokrati sa pripája a dodáva, že hysterické šialenstvo, ktoré postihlo liberálno-bulvárne denníky SME a N, vlastnené oligarchickými skupinami, z ktorých jedna je Penta, nemá oporu v zdravom rozume.

Odmieta neustále ataky na Roberta Fica, keď v čase, kedy sa Gorila odohrávala, bol Fico opozičný poslanec, ktorému patrí v údajnom zvukovom zázname necelá jedna hodina z 39 hodín. Navyše, v tejto hodine rozhovor nepočujeme okrem požiadania o kolu na pitie nič, čo by mohlo Fica poškodiť. “Za to tam však počujeme vlastníka Penty, ako hovorí o tom, že treba zničiť Smer.”

“Liberálno-bulvárne denníky vlastnené finančnými skupinami horlivo odvracajú pozornosť od svojich chlebodarcov a útočia na Smer hlava-nehlava. Pri tom však klamú verejnosť tým, že jej zamlčiavajú pravú pointu kauzy. A to je odpredaj nášho národného majetku do rúk oligarchom stranami KDH a SDKÚ za netrhové ceny a provízie v stámiliónoch korún, z ktorých sa bežným ľuďom zatočí hlava. Na tieto najdôležitejšie veci sa však médiá nepýtajú. Ich zaujíma kola a prázdne reči.”

Podobne vidí situáciu niekdajší minister školstva nominovaný Juraj Draxler. Na sociálnej sieti v stredu uviedol, že celé je to o tom, ako v období, keď tu vládli Dzurinda s Miklošom, sa bohapusto rozpredávali tie najcennejšie majetky v tomto štáte (energetika), a pod cenu, a nastavovalo lukratívne podnikanie v strategickom sektore (zdravotníctvo), za pomoci nakupovania poslancov.

“Ale bratislavská kaviareň od rána kričí “Fico!”. Prepadli sme sa do románu od Orwella? A nie, naozaj to nie je o tom, kto má alebo nemá Fica rád, ide o fakty.”“

Jaroslav Zajac

 

 

Za slušné Slovensko organizuje v piatok ďalšie protesty, nie však proti aktérom Gorily

 

 

.

Dobre si rozmyslite, či chcete náboženstvám do parlamentov dláždiť cestu!

21.11.2019

"Ako upozorňuje Kormanová, z hľadiska katolíckej morálnej teológie sa však výhrada vo svedomí týka aj prípravkov vyvinutých neetickým spôsobom, ide napríklad o niektoré druhy vakcín, ktoré viac »

Inak sa nedá

20.11.2019

Včera som sa dozvedela, že na kandidátke ĽSNS bude kandidovať muž, ktorý znásilnil ženu a tá žena to naňho neohlásila. Na Slovensku je veľmi veľa neohlásených znásilnení, takže sa tomu viac »

O Kuffovi

19.11.2019

V poslednom čase som si dvakrát vypočula kázeň Kuffu, keďže sa o ňom toľko hovorí a napíšem vám, čo si ja o ňom myslím. Prvú som počula asi pred niekoľkými mesiacmi a našla som v jeho viac »

kolumbia protest demonštrácia

Počas protestov v Kolumbii zahynuli najmenej traja ľudia

22.11.2019 22:54

Demonštranti vyjadrovali nesúhlas s údajnými plánmi vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku a znížiť minimálnu mzdu pre mladých ľudí.

Ján Kuciak, námestie SNP bratislava

Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Kuciaka

22.11.2019 21:37

Medzinárodná novinárska organizácia Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP) uviedla, že 57 terabajtov dát poskytne zodpovedným médiám.

Andrea Kalavská

SaS vyzýva Kalavskú, aby vysvetlila miliónové dotácie pre ziskové nemocnice

22.11.2019 20:06

Šéfka rezortu podľa strany SaS udelila finančnú injekciu v podobe 14 mil. eur pre päť akciových spoločností.

apollo, dunaj, bratislava

Polícia prehľadávala miesto, kde našli v Bratislave zabitú mladú Violu

22.11.2019 18:37

V pondelok 11. novembra ráno našli okoloidúci v kríkoch ležať 34-ročnú Violu M., ktorá bola učiteľkou v jednej z bratislavských jazykových škôl.