Založ si blog

Nezávislá kandidátka

„Nezávislý politik (iné názvy: nestranícky politiknestraníkbezpartajný politik; u kandidátov: nezávislý kandidát – skratka NEKAobčiansky kandidát) je politik, ktorý nie je členom žiadnej politickej strany.“

 

Ešte stále sa zaujímam o politiku veľmi krátko, keď ma včera udivilo, nakoľko je naša budúca prezidentka závislá na svojej strane. Ešte pred voľbami som si myslela, že sa aspoň hrá divadlo na nezávislých kandidátov, nie že celkom očividne a natvrdo budú prezentovaní ako závislí. Však ešte celkom nedávno, keď som chvíľu počúvala Daňa, tak ten upozorňoval občanov, že pozor, kandidáti s NEKA nie sú nezávislí, ale hľadajte, aké sú za nimi strany. Ešte stále to vyzeralo aspoň na divadlo, keď taký Daňo to ešte musí oznamovať.

 

Aj ja som pochopila, že sa mám tváriť, že akože Čaputová už nič spoločné s Progresívnym Slovenskom nemá, lebo veď potom prečo z neho odišla?

Tak, my sa tu máme všetci tváriť, že z neho odišla a samozrejme je nadstranícka a nezávislá a pritom kľudne už teraz si v novinách píšu, že zahraničnú politiku prezidentky bude určovať  Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska?

To akože už ani divadlo nehráme, že je nezávislá? Ako je toto možné? Ako je možné, že Progresívne Slovensko nemusí dostať žiadny mandát vo voľbách (len od predvolebných prieskumov, čo vieme, že sú manipulované), ale bude určovať našu zahraničnú politiku cez svojich straníkov? A ešte to budeme volať, že je nezávislá? Keď je celkom závislá od svojich straníkov?

To ako vážne stačí, že na papieri to urobíme akože odtiaľ odišla, ale budú jej radiť, čo má robiť? To ako vážne potom nebude prezidentom nikým nezvolený Michal Šimečka?

Čo bude potom jej úloha? Len ho reprezentovať?

 

V prvom rade si uvedomme, že Progresívne Slovensko nebolo nikým zvolené. Žiadni ľudia mu ešte nedali žiadny svoj hlas! A ešte aj keby sa Progresívne Slovensko dostalo do parlamentu, tak nie je isté, či sa dostane do vlády a či sa bude mať s kým dostať do koalície. To sa u nás všetko môže obísť tým, že niekto si prostredníctvom manipulácií s predvolebnými prieskumami presadí akože celkom nezávislého človeka, prostredníctvom ktorého ovládne niektorá strana našu zahraničnú politiku? To je tak len na Slovensku alebo aj na celom svete?

Načo potom existujú strany a nezávislí kandidáti? Načo sa tu potom vôbec namáhame so stranami? Potrebuje ešte vôbec Progresívne Slovensko voľby?

Naozaj ma prekvapuje, že ani len s divadlom na nezávislosť sa nenamáhame a to ešte skôr, než sa vôbec stala prezidentkou. Je toto všetko vôbec možné, že sa ani nenamáhame klamaním?

 

 

„Čaputová priznala, že nevylučuje ako poradcu pre zahraničnú politiku Michala Šimečku, ktorý kandiduje do eurovolieb za Progresívne Slovensko. Šimečka jej radil aj v kampani. „Bola by som veľmi rada, uvidíme, či to kapacity dovolia, vzhľadom na to, že kandiduje do europarlamentu. Dúfam, že aspoň v nejakej miere budeme môcť zostať v kontakte. Nesmierne si ho vážim aj pre jeho skúsenosť a vzdelanie a jeho vhľad do zahraničnej politiky,“ uviedla Čaputová.

 

Čaputová pripustila aj to, že si do paláca vezme ľudí zo svojej domovskej strany Progresívne Slovensko, z ktorej po zvolení vystupuje.“

 

TAK NAČO VYSTUPUJE?! VŠAK JEJ TO VŠETKY KAPACITY DOVOLIA!

A HLAVNE UŽ VŠETCI VIEME, ŽE JE ZÁVISLÁ NA SVOJEJ STRANE A BUDE PRESADZOVAŤ ZAHRANIČNÚ POLITIKU NIKÝM NEZVOLENEJ STRANY.

 

ALEBO TO DNES EŠTE NIEKTO NEVIE?

KTO SA EŠTE MÁ TVÁRIŤ, ŽE TO NEVIE?

 

„Politický analytik Ján Baránek vysvetlil, že v niektorých oblastiach môžu mať poradcovia veľmi veľký vplyv na konečné rozhodnutia prezidentky.„Čo sa týka zahraničnej politiky, v ktorej je takisto neskúsená, ako bol jej predchodca Kiska, tam bude odkázaná na poradcov. Podľa toho, z akého názorového okruhu si ich vyberie, tak to bude aj vyzerať. Z tohto pohľadu nečakám nejakú veľkú zmenu v porovnaní so súčasnou zahraničnou politikou terajšieho prezidenta. Čiže vplyv poradcov tam môže byť veľmi veľký,“ nazdáva sa analytik .“

 

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/507661-koho-si-caputova-privedie-do-palaca/

 

 

A to som si ešte stále dodnes myslela, aj v rámci tvárenia sa, že je akože oficiálne nezávislá, že tam v Progresívnom Slovensku majú aj niekoho, kto by jej lepšie radil a že nie sú odkázaní na nejakého Šimečku, ktorého celkom zotrel Sulík, aké hlúposti to hovoril v relácii Pod lampou. To celkom vážne on sa stane bez volieb, bez diskusií, bez námahy, poradcom prezidentky a len preto, že si z nej urobili nezávislého kandidáta? 

Neverím, že by nezvládla rovnaké školenia ako on a ešte by ho na samostatné školenie, ktoré si môže prečítať aj v ich príručkách, ešte potrebovala. To ako on rozumie zahraničnej politike lepšie než ona?

Alebo aj k nemu bola len nesmierne slušná, keďže to bol spolustraník? A bez neho by možno nebola prezidentkou? Teda bez podpory tých správne školených ľudí?

Viem si predstaviť, ako sa už teraz, ešte aj Sulík chytá za hlavu, po zážitku diskusie s ním. Veď už v tej diskusii sa mohol chytať za hlavu.

 

Vidíte v SaS? Mala byť Nicholsonová nesmierne slušná a Sulík mohol byť prezidentom! Nemohla sa aj ona tváriť, že už bude akože nezávislá? Alebo neviete nájsť inú, nesmierne slušnú političku a musí sa na to čakať roky?

A neviete niekto, či tu chce mať Šimečka muničné sklady? Lebo ak chce, môžte sa aj s voľbami schovať.

 

 

Aktuality:

„Nástroje kampane

Prieskumy volebných preferencií sú typickou ukážkou toho, ako virtuálna realita ovplyvňuje skutočné rozhodovanie voličov. Prieskumy už nie sú len nestranným monitoringom verejnej mienky. Sú súčasťou kampane. A nástrojom na ovplyvňovanie „mienky“. Fungujú hlavne tam, kde viacerí porovnateľní hráči súťažia o tú istú skupinu voličov.

Zreteľne viditeľné to bolo pri súťaži Mistríka s Čaputovou pred prvým kolom prezidentských volieb. V hre sa objavili prieskumy, ktoré realizovala donášková služba. Alebo čudesný prieskum, z ktorého boli vyšrtnutí hlavní súperi Čaputovej. O tom, kto z tejto dvojice pôjde dopredu a kto na lavičku, nerozhodli voľby, ale prieskumy.

Ak si niekto láme hlavu, prečo Štefunko a Beblavý počas osláv odstrčili Čaputovú z pódia a začali pred kamerami víťazne mávať rukami, tak práve preto, aby hlavnou postavou v jej pozadí nebol len Kiska.

 

 

 

Ale toto už naše médiá nezaujíma. To by museli zaútočiť na Kaliňáka:

 

„Kanadská obchodná komora zaútočila na Privatbanku kvôli Kočnerovi.“

Prezident Kanadskej obchodnej komory Joseph Burza pre TREND uvádza, že z ich hľadiska je situácia celkom jasná: „Privatbanka, ktorá je spojená s Pentou, napomáhala nelegálnym obchodom Mariána Kočnera. Myslíme si, že táto banka je namočená vo viacerých veciach okrem iného aj súvisiacich s Gorilou.“

https://www.etrend.sk/ekonomika/kanadska-obchodna-komora-zautocila-na-privatbanku-kvoli-kocnerovi.html

 

 

Marek Vagovič: Haščák sa môže obávať, čo sa ešte dostane na povrch

 

https://www.youtube.com/watch?v=J5Y3nVb9TT0

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AVb6j4XmYXQ&feature=share&fbclid=IwAR0k4LBw8P9Q-2YjDpVE3qb9j8YpUt3rwjRs-J–SK7G3yGo6TACWXGfqMs

 

 

Ja myslím, že nie, lebo už teraz viem, že to bude konšpirácia. Rovnaká ako čipovanie ľudí.

 

 

.

Inak sa nedá

20.11.2019

Včera som sa dozvedela, že na kandidátke ĽSNS bude kandidovať muž, ktorý znásilnil ženu a tá žena to naňho neohlásila. Na Slovensku je veľmi veľa neohlásených znásilnení, takže sa tomu viac »

O Kuffovi

19.11.2019

V poslednom čase som si dvakrát vypočula kázeň Kuffu, keďže sa o ňom toľko hovorí a napíšem vám, čo si ja o ňom myslím. Prvú som počula asi pred niekoľkými mesiacmi a našla som v jeho viac »

Komu konkrétne ďakujete za dnešnú slobodu názorov, že za ňu bojuje?

18.11.2019

Fraška na úctu k slobode "Prezidentka v príhovore zdôraznila, že nemáme právo zabudnúť. „Kto si v dobe neslobody vybral možnosť, že bude klásť odpor režimu, vybral si najdôstojnejšiu viac »

Princ Andrew na archívnom zábere.

Princ Andrew sa vzdal svojich oficiálnych povinností

20.11.2019 23:38

Princ uviedol, že si uvedomil, že jeho priateľstvo s finančníkom Epsteinom "vážne narušovalo" prácu kráľovskej rodiny.

pyrotechnika, delobuchy

Explózia v sklade s pyrotechnikou si vyžiadala 4 obete a zranených

20.11.2019 23:08

Výbuch nastal v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto.

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.