Založ si blog

Lebo kam vietor, tam plášť – divadlo na liberalizmus

Myslím si, že moja mama bola liberál od koreňa, hoci mi nikdy nerozprávala, za čo sa politicky považuje. Nezáležalo jej na tom a iste nepatrila k liberálom, pre ktorých je to dnes výnosnou módou, akí sú preto IN s jedine správnym myslením a schválenými názormi priamo redakciou SME alebo smotánky na Denníku N.

Bola liberálom v totalite, keď to vôbec nebolo IN a ľudia so zmyslom pre slobodu boli prenasledovaní. Za to vtedy nedostávala odmeny alebo granty, nezožala žiadny úspech medzi intelektuálnymi snobmi, ktorí len veľmi dobre vycítili, na čo sa prilepiť teraz. Teraz, keď už sa v Európe dostávajú k moci a začínajú iných aj šikanovať. Teraz veľmi dobre vedia, kde a ako urobiť kariéru, na aký projekt sa nacucnúť, však oni slobodu chápali vždy, hoci práve dnes sa z nej stali len žvásty.

Bola som na SME od roku 2005. No, kde boli, keď tam vtedy urážali homosexuálov? To je 14 rokov dozadu a ešte netušili, že hájiť homosexuálov bude IN a spoločenská móda. Preto im boli homosexuáli ukradnutí a čerta starého ich bolo po tom, že homosexuálom tam vtedy ľudia nadávali. Poznáte takých tých ľahostajných, že niekoho šikanujú, tak oni sedia v kúte, len sa prizerajú ale nemiešajú sa, veď čo ich do toho, liberalizmus a módne mólo o ochrane nejakých menšín ešte nebolo v móde. Dnes by vám tvrdili, že vždy sa homosexuálov zastávali. No až teraz, keď je pre spoločenskú prestíž módne ukázať sa na Dúhovom pochode. Celé roky im bolo celkom jedno, či ich partnerom nadávali do kôz, ani prstom nepohli pre nejaké menšiny! Boli im z duše ukradnuté, lebo nikde nikoho, keby sa ich mal niekto zastať. Aspoň tak, že dajte mu preboha pokoj! To ešte nebolo bezpečné, že toto bude IN! A že práve na tomto sa zaskviem, aký som ja úžasný liberál.

Takže mne dnes môže niekto hovoriť, že to nie je len obyčajné intelektuálne snobstvo našej vraj smotánky. Najprv si počkali, čo má byť tá smotánka, kam bude vietor fúkať a potom sa z ničoho nič vyliahli za tri roky všetci. Zrazu sú všetci liberáli a idú sa potrhať kvôli menšinám. Zrazu sa stali všetky intelektuálky citlivé, súcitiace s exotickými deťmi a kde boli, keď ich nezaujímali články o bezdomovcoch a chudobných deťoch?

Jáj, lebo to vtedy bola v móde pravica a IN bolo vypisovať, že kto nemá na deti, nemá ich mať! Vtedy ich cit bol tak rýdzo pravičiarsky, že čo nás po chudobe! Ja som bohatá, ja si to zaslúžim a nebudem sa zaoberať tými, čo si to sami spôsobili. Vtedy ste tam márne hľadali pochopenie, nejaké ľudské cítenie. Nezaujímali ich ani Rómovia, žiadne menšiny!!!

 

Preto ja som svedkom, že toto je len hra, že neexistovali, nebolo ich, za iného, nebodaj nejakú menšinu by neriskovali vôbec nič a nevyčítali si vôbec, že k tomu nemajú žiadny cit. Bojovali hromadne ešte aj proti feministkám a týraným ženám. Celkom nikto ohrozený ich vtedy nezaujímal. Nemali ste sa o koho oprieť, keď ste hľadali niekde súcit, empatiu, predstavu, pochopenie pre nejaké cudzie osudy. Vtedy sa intelektuálky predháňali, ako žiadne feministky nie sú a nikoho netreba brániť.

Aby dnes otočili a keď je módou sa pohoršovať, zrazu sú ako na výstrel všetky jemne liberálne citlivé aj na sexuálne obťažovanie, lebo je to súčasť tej agendy – liberálnej. Zrazu každá je liberálka. Všetkých stádovito dojíma to isté, lebo tak budú presne IN. Veď projekty, možnosti, kariéra a musím sa správne zaradiť na FB. Zrazu sa vyvalilo stádo liberálov a všetkých zaujímali všetky menšiny odjakživa.

 

Akurát, že sa nikdy nezastali homosexuálov. Teraz áno, keď je to už tri roky schválený kanál. Keď pohľadáte na SME akýkoľvek článok o bezdomovcov, nájdete pod ním údaj – diskusia komentárov nula.

Mne, fašistke, jedna ďakovala, čo s nimi robí, že som tam nevypisovala, že si za to môžu sami, ako mali vo zvyku, keď už sa ozvali. A dnes sa hlásia k #meeto, lebo to im do kariéry sekne. Pohoršiť sa, keď je už na to vydupaný ďalší podporovaný kanál. Postavili sa ako leporelo a necítia sa snobmi!

 

Kde ste všetci boli 14 rokov? Zalezení, že čo bude v móde? Raz pravica, raz ľavica? Kde boli všetky tie dnešné bojovníčky, že o nich vôbec nebolo počuť? Všetci precitli náhodou teraz a až od roku 2015 od zatrúbenia propagandy, ste v sebe objavili ľudskosť a liberalizmus? Akoby vás navyrábali všetkých cez kopirák. A celkom náhodou budete brániť presne to, čo je dobre zaplatené a pre kariéru schválené.

A kde ste vôbec boli, keď ešte SaS robila protesty? Či vtedy bola zima a dážď a čo by ste sa namáhali ísť do ulíc?

Povedzte, prečo ste na to potrebovali mŕtvolu? Nestačilo by vám iné zatrúbenie?

Vždy vám budú musieť dodať mŕtvolu?

Nezdá sa vám čudné, že pri každej smrti nosíte odznaky a ako éra žiráf na facebooku, prišla éra zástav za mŕtvoly?

Ale asi to bude tým, že ste žiadneho liberála napokon ani nestretli, keď si na to robíte len výnosné divadlo.

 

Aj tu ľudia so mnou nesúhlasia, ako je to medzi normálnymi ešte bežné. Čo už pre stádo je nepredstaviteľné, že by sa niekto odvážil myslieť inak, keď už potom spoločensky nebude tak IN.

Ale ja som svedkom, že tento liberalizmus je len jedna fraška intelektuálnych snobov, čo keby niečo iné bolo podporované, do dvoch rokov vedia, čo iné si majú myslieť, aj čo majú cítiť, lebo kam vietor, tam plášť!

 

 

.

Dobre si rozmyslite, či chcete náboženstvám do parlamentov dláždiť cestu!

21.11.2019

"Ako upozorňuje Kormanová, z hľadiska katolíckej morálnej teológie sa však výhrada vo svedomí týka aj prípravkov vyvinutých neetickým spôsobom, ide napríklad o niektoré druhy vakcín, ktoré viac »

Inak sa nedá

20.11.2019

Včera som sa dozvedela, že na kandidátke ĽSNS bude kandidovať muž, ktorý znásilnil ženu a tá žena to naňho neohlásila. Na Slovensku je veľmi veľa neohlásených znásilnení, takže sa tomu viac »

O Kuffovi

19.11.2019

V poslednom čase som si dvakrát vypočula kázeň Kuffu, keďže sa o ňom toľko hovorí a napíšem vám, čo si ja o ňom myslím. Prvú som počula asi pred niekoľkými mesiacmi a našla som v jeho viac »

kolumbia protest demonštrácia

Počas protestov v Kolumbii zahynuli najmenej traja ľudia

22.11.2019 22:54

Demonštranti vyjadrovali nesúhlas s údajnými plánmi vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku a znížiť minimálnu mzdu pre mladých ľudí.

Ján Kuciak, námestie SNP bratislava

Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Kuciaka

22.11.2019 21:37

Medzinárodná novinárska organizácia Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP) uviedla, že 57 terabajtov dát poskytne zodpovedným médiám.

Andrea Kalavská

SaS vyzýva Kalavskú, aby vysvetlila miliónové dotácie pre ziskové nemocnice

22.11.2019 20:06

Šéfka rezortu podľa strany SaS udelila finančnú injekciu v podobe 14 mil. eur pre päť akciových spoločností.

apollo, dunaj, bratislava

Polícia prehľadávala miesto, kde našli v Bratislave zabitú mladú Violu

22.11.2019 18:37

V pondelok 11. novembra ráno našli okoloidúci v kríkoch ležať 34-ročnú Violu M., ktorá bola učiteľkou v jednej z bratislavských jazykových škôl.