Založ si blog

Či je normalizácia v RTVS

Skutočne slobodnou televíziou by bolo, keby sa ľudia mohli z televízie dozvedieť, čo sa okolo nich deje.

A práve sa deje toto:

 

 

„ZOBRALI SME SLOVENSKEJ KULTÚRE A PRIDALI SME AMERICKÝM ZBROJÁRSKYM FIRMÁM

Vláda opäť chystá masívne až nezmyselné nákupy amerických zbraní, ale ani pre médiá, ani pre mimovládne strany (ktoré si nezaslúžia označenie opozícia) to nie je téma hodná väčšej pozornosti. Snáď tú vašu získam, keď pripomeniem, že podľa zverejneného návrhu štátneho rozpočtu výdavky pre ministerstvo obrany stúpnu na budúci rok o neuveriteľných 53,7 percenta. S čím to súvisí?

Minulý týždeň schválil Kongres USA poskytnutie grantu vo výške 50 miliónov dolárov určených špeciálne pre Slovensko. Zbrojársky propagandista Jaroslav Naď z Američanmi financovaného Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku sa samozrejme poponáhľal so salutovaním, aké je to od USA veľkorysé a výnimočné. Neprezradený háčik je v tom, že tieto peniaze, prirodzene, nie sú nijakým nezištným darčekom. Tých 50 miliónov je určených výhradne ako príspevok na nákup amerických zbraní s tým, že väčšina n&aacut e;kupov musí byť financovaná zo slovenského štátneho rozpočtu. Nie je to nič iné ako nátlak na slovenskú vládu, ktorá vzápätí odklepla zvýšenie výdavkov pre armádu o rekordných 581 miliónov eur určených výlučne na nákup zbraní.

Viete, čo je to za sumu? Mohli by sme z toho postaviť niekoľko nemocníc, zdvojnásobiť materské príspevky, zmodernizovať školstvo, výrazne podporiť kultúru v regiónoch alebo pomôcť Hornej Nitre vyrovnať sa s environmentálnymi záťažami. Namiesto toho budeme nakupovať zbrane, ktoré nežiada ani samotná armáda(tá totiž potrebuje najviac investovať do samotných vojakov – keď sa minister obrany na Dukle sťažoval, že nikto nemá záujem o vstup do ozbrojených síl, tak by sa mal lepšie pozrieť na to, aké „lákavé“ majú chlapci vybavenie a platy). Ubrali sme našej kultúre, ubrali sme našim školám, ale pridali sme americkým zbrojárskym firmám…

Dlhé roky sústavne upozorňujem na to, že priority tohto štátu sú z hľadiska jeho reálnych potrieb rozvoja postavené na hlavu. Kritici bezbrehého plytvania štátnych peňazí v iných rezortoch mlčia v zbožnej úcte, keď sa prihadzuje do armády ako vidlami, bez presných analýz, hoci Útvar Hodnoty za peniaze Ministerstva financií už v lete upozorňoval, že je potrebné preveriť, či naozaj potrebujeme toľko zbraní, lebo nákup ich vyššieho počtu odvádza pozornosť od iných priorít štátu – no názor tohto expertného tímu, ktorý bol zriadený práve preto, aby sa financiami zbytočne neplytvalo, je ignorovaný.

Nájdu sa v parlamente statoční poslanci, ktorí navrhnú a presadia, aby tá pol miliarda bola rozdelená efektívnejšie?“

(miesto slobodnej televízie a zadarmo napísal Chmelár)

 

Našli sa v parlamente alebo v médiách statoční poslanci alebo novinári, čo by o tomto ľudí informovali?

 

Tak sa tu nehrajte na slobodnú televíziu alebo slobodné noviny alebo na slobodných poslancov alebo slobodných novinárov!!!

 

Konkrétne v dnešnom lokálnom spore neslobodných poslancov a neslobodných novinárov má pravdu opozícia. Ale ich statočnosť neslobodne končí v len lokálnom spore o „opozičných návrhoch do parlamentu“, ktoré sú tiež len odtiaľ-potiaľ a ako im dovolí ich nesloboda, neviem KDE spísaná do interných pokynov, čo bude pre nich tabu a zakázané!

Všetci vieme, že keby naozaj boli slobodní, tak by sa dnes v parlamente rokovalo o tomto a v médiách písalo o tomto – nútenom zbrojení. Slobodná tu nie je ani koalícia, ani opozícia a divadlo o nejakej slobode nám len hrajú.

V slobodnom štáte by sa toto riešilo aj v parlamente a v slobodnom štáte by sa o tomto písalo aj v jeho médiách. Zaznievali by k tomuto rôzne názory celkom slobodne a boli by k niečomu takému závažnému aj slobodné diskusie v parlamente, aj v médiách.

Zaslúžia si preto poslanci a novinári výpovede? Zaslúžia si za predstieranie slobody a slobodného štátu výpovede?

Podľa mňa áno, ale kto by ich prepustil, keď od posledného novinára až po šéfa sú neslobodní a rovnakí? Ako môže rovnaký šéf za to isté, čo robí aj sám, prepustiť svojho zamestnanca? Vytkne mu, že je rovnaký ako on?

 

Tak, nájdu sa v parlamente statoční poslanci, ktorí navrhnú, aby sa tá polmiliarda rozdelila nie na zbrojenie?

A nájdu sa v novinách statoční novinári, čo o tom ľudí budú aspoň informovať, keď už nič na tom nemôžu zmeniť? A naozaj nemôžu, keď pri iných, oproti tomu maličkostiach sa búria? Asi nenájdu, tak nám všetci spolu radšej zahrajú divadlo, že robia to, za čo sú platení. Ale kým za to mlčanie a len divadlá?

 

.

Kvôli tomu zbrojeniu je aj situácia v migračnej kríze taká, ako je. Ale o tom tiež máme len divadlo, že rieši sa to a bude sa to riešiť len divadlom na prijatie alebo neprijatie pár ukážkových sirôt.

Stále vôbec neľutujem, že nemám tv. O divadlo, ani koaličných, ani opozičných, ani redaktorov, nestojím. Z televízie sa aj tak nedozviete, čo sa okolo vás deje. V správach to je tiež len zábavná relácia – ako sa cítia statočne herci na slobodu. Aj v parlamente miesto dôležitých vecí budú riešiť len niečo na odpútanie pozornosti – lokálnu hru na statočnosť. Nezabúdajme na to, že ani jeden z nich si nemôže statočnosť dovoliť, keď chce zostať tam, kde je.

 

Alebo myslíte, že môžu byť aj statočnejší a dokonca naozaj statoční?

.

z komentárov k tomu:

„Nenajdu.. je to dost velky balik, zahrnajuci motivacne prispevky, takze budu vsetci spokojni.. okrem nas, ktori to zaplatime.“

 

„Jednoduchí ľudia o tom nemajú ani tušenie.Je to hrozné!!!“

 

„A niekomu vadia obedy zadarmo ale pol mega na zbrane nie.“

 

„Ide o to ze v telke niekto vyčita obedy zadara ,ale mrhanie prachmi na zbrane je ok.“

 

“ Doplním skvelý postreh: toto je takmer päťnásobok obedov a vlakov zadarmo. A to už nikomu nevadí?“

 

k tomu treba prirátať nezmyselný nákup stíhačiek a snáď už nikto nepochybuje, že svetu vládne zbrojárska lobby!“

 

toto radšej necitujem, lebo ja som živiteľ rodiny a to bolo velmi trefne a celkom slušne povedané

 

„zial, musim s vami suhlasit na temu nezmyselnosti navysovania rozpoctu pre obranu a obzvlast z dovodu nakupu zbrani, lenze, málovážený kompetentny sa v tomto zial mozu ohradit tym ze NATO pozaduje 2% HDP na obranu, kde este vdaka bohu nie sme, no podla vsetkeho nas to caka a neminie, a tym padom je tato fraska este aj v pohodicke obhajitelna pred verejnostou „to nie my chceme, ale oni nas nutia…“ predpokladam ale, ze toto vy ovladate, takze si hrejeme predvolebnu polievocku??? :)))“

 

Chmelár: „O nezmyselnosti 2 percent HDP na obranu pisem, hovorim a prednasam uz tolko rokov, ze dat tieto moje nazory do suvislosti s „predvolebnou polievockou“ moze len neinformovany alebo zlomyselny clovek. Ale v pohode, uz si zvykam na to, ze vsetko, co robim a poviem, je „predvolebna polievocka“. Tak nech Vam chuti.“

 

„V pohodicke obhajitelna pred verejnostou „To nie my chceme, ale oni nas nutia““. To vážne máme takú slabú vládu a slabych politikov, že sa spravajú ako vazali? Je rozdiel dohoda, ktorá by, podľa správnosti, mala byť výhodná pre obidve strany. Je rozdiel vazalstvo, kde za každú cenu sa snažíme vyhovieť jednej strane, aj keď nám to uškodí.“

 

„tak holt, zial, patrime do NATO, tym padom tam su nejake tie zavazky obojstranne, neviem, ze tie nase (hlavne financne) su nakolko vymozitelne, ale ono je to dobry a obhajitelny dovod, zial, ako uz p. Chmelar povedal, tie peniaze by sa mohli ked uz na armadu tak minut na platy alebo ine vybavenie vojakov. Ale tam asi nie je dostatocna % marza :)) Je mi z toho len do placu, ze sa tu nakupuju sifony za 300e, rozdavaju obedy „zadarmo“ no ucit sa deti nemaju z coho, dochodcovia jazdia zadarmo vlakmi ale dochodky nedostavaju dostojne, a potom sa idu za astronomicke sumy kupovat zbrane od tych co nam ich nanucuju…“

„Samozrejme suhlasim, ze su rezorty a oblasti,kde by tie peniaze viac pomohli, ale problem nie je v samotnych peniazoch (tych je dost), ale v korupcii a s tym spojenym efektom vyletenia obrovskych sum cez komin pre „spriaznive firmy“, pre samotnych politikov, v predrazenych tendroch a neefektivnom prerozdelovani. A to vsade a na kazdej urovni riadenia statu. Podstatou problemu je politik a absencia zdraveho rozumu, nezavislosti (ci uz na inych mocnosti, alebo domacich fin. skupin) a nie peniaze. Stat by mali riadit odborne skupiny a nie politici.“

„.ale mimo toho samozrejme taktiez nesuhlasim s hlupim, zbytocnym a “ natlakovym“ ozbrojovanim…“

 

„Nikdy nepochopim zbrojenie po skonceni studenej vojny,nasu poslusnost vyzbrojovat sa podla pokynov NATO.Co sa stane Slovakom, ak na zbrojenie nedame pozadovane, cim sme komu viazani,komu sa chceme zapacit a preco sa to nam Slovakom paci, kedze neprotesrujeme.Dokonca ani nasa mladez,ani Slusni Slovaci.Asi je vsetko OK.My to viditelne chceme, mat plno zbrani pri sebe ,aj na nebi. Asi sme takto prestastni.“

 

„Nemôžem sa ubrániť presvedčeniu, že ide o cieľavedomé presúvanie prostriedkov do zbrojenia na úkor zdravotníctva, školstva, celkovo terciárnej sféry krajiny. Takéto rozhodnutia vedú k znižovaniu celoplošnej životnej úrovne obyvateľov a zároveň sa podieľame na znižovaní štátneho dlhu „najbohatšej“ krajiny sveta, ktorá nás k týmto krokom núti.“

 

„Tak viete je to z …, tak nič zlé sa nesmie hovoriť, ani písať.“

 

Tu s ilustráciou názorov občanov končím na tému, či len v RTVS je normalizácia. 

Skôr by sa dalo povedať, že aj tu je vidno selektívnu slepotu opozície pri ich lokálnej hre na statočnosť alebo slušnosť proti cenzúre alebo normalizácii.

Ale veď takto sa hrali aj naši komunisti, keď museli. Aspoň ich aj naši opoziční poslanci pochopia, prečo boli takí, ako boli.

.

Čaputová k základniam

17.03.2019

S prítomnosťou cudzích vojakov alebo základní by nesúhlasila. Na dnešnej voľbe prezidenta sa mi páčilo len to, že prezidentkou by bola žena. Na chvíľu som si romanticky predstavila, ako viac »

Zo strachu, že ju spoločnosť bude stigmatizovať ako rasistku, tak znásilnenie zamlčala

15.03.2019

"Zo strachu, že ju spoločnosť nainfikovaná bacilom utečeneckej politiky kancelárky bude stigmatizovať ako rasistku a nacistku, tak znásilnenie zamlčala a nechcela ísť s tým ani na políciu viac »

Keby boli voľby spravodlivé, nesmeli by sa zverejňovať volebné prieskumy

13.03.2019

Voličov médiá (zaplatené) manipulujú prostredníctvom menšieho zla a zvoliteľnosti. Keďže manipulátori veľmi dobre vedia, že hlupáci volia systémom menšieho zla a vypestovania si väčšieho, viac »

internet, diskusie, bloger, komentátor, špión, agent, podvod, bezpečnosť

V Libanone zadržali muža podozrivého zo špionáže pre Izrael

19.03.2019 23:30

Špióna, ktorého meno nebolo zverejnené, podľa jeho vlastných slov naverbovala izraelská tajná služba v roku 2013.

Venezuela

Rusko a USA sa v Ríme nezhodli, ako riešiť situáciu vo Venezuele

19.03.2019 23:01

Postoj Ruska a Spojených štátov k situácii vo Venezuele sa líši aj po dnešnom rokovaní zástupcov oboch krajín v Ríme.

ISRAEL-PALESTINIANS/VIOLENCE

Hamas čelí v pásme Gazy najväčším demonštráciám za posledných 12 rokov

19.03.2019 21:52

Stovky Palestíčanov zaplavili v uplynulých dňoch ulice v pásme Gazy a protestovali proti zúfalým životným podmienkam a blokáde.

EU-TURKEY/

EÚ chce v júni začať rozhovory o členstve so Severným Macedónskom

19.03.2019 21:11

Stalo sa tak potom, čo Severné Macedónsko odstránilo najväčšiu prekážku pre vstup do EÚ - minulý mesiac zmenilo svoj oficiálny názov.