Založ si blog

Voľakedy si ľudia potajme hrali Kryla a dnes potajme počúvajú toto:

Dnes je ťažké predstaviť si, aké to bolo strašné, že Kryl bol tak nemorálny, že nechápal to veľkolepé priateľstvo k štátu, ktorý nás oslobodil a dokázal ako smiešny hlupák, čo tomu nerozumie, proti tomu spievať.

Keď som videla toto video, pripomenulo mi to, že aj dnes môže niekto cítiť a vyprodukovať takú angažovanosť – vlastným telom a revom brániť Progresívne Slovensko. Myslela som si, že toto je už dávno za nami. Takto to vyzerá, keď niekto slúži telom aj celou dušou. Voľakedy sa našlo veľa takých služobníčkov. Zvláštne, že aj dnes.

 

„Přišlo mnoho dotazu, co to bylo za písničky, co jsem tady pouštel, že je to velmi zajímavé a kdo to byl. Byl to člověk, folkový zpěvák, který si říká JoRek, ale my opravdu nevíme kdo to je, protože ja jsem mu psal, aby se nám jaksi odhalil, ale on říká, že to neudelá, že má strach z toho, aby ho nevyhodili z práce a tak dál a tak dále. Proste, je tu demokracie, no. Tak co z toho, že jo. Je to jenom pro posluchače, kteří se ptaly, kdo to vlastně je, že to byly perfektní písničky, kdo to byl, kdo to zpívá, že by to chtěli.“

 

Porovnávam ich v tom, že zas je to len nemorálny človek, ktorý nechápe veľkolepé priateľstvá našich štátov, ktoré nám zaručujú slobodu a ako smiešny hlupák, čo tomu nerozumie, proti tomu spieva. Tú slobodu cíti tak, že by ho za to, čo si myslí o tom všetkom, vyhodili z práce.

To už dobre poznáme, ako sa cíti taká sloboda.

VOLBY 2017 circulus vitiosus

Angažovaná žurnalistika

Dobrý den, pane Camerone

Kdyby dnes…

Pravda a láska

V Saske Kamenici Chemnitz

Můžeme.?!

† – JoRek

Píseň novodobého otroka

K výročí

Rozkradli naši zem…, a teď kradou budoucnost

Senátorská aneb Opravdová láska

.

 

Ku Krylovi:

„Zavržený hned dvakrát…

Kniha, z níž jsou výše uvedeny některé citáty, přináší úplný soubor politických komentářů Karla Kryla z let 1990-93. Je nejen splátkou jednoho z výrazných dluhů, které má Česko vůči jejímu autorovi, ale i překvapivě aktuálním a výrazným hlasem do diskuse o přítomnosti a budoucnosti české společnosti, politiky a kultury.

V doslovu knihy je pak konstatováno, že Krylovy články ukazují, jak mimořádného a vskutku nezávislého politického komentátora v něm česká a slovenská společnost ztratila. Protože upadl i krátce po revoluci opět v nemilost a do nepřízně rozhlasových a novinových redaktorů, neměl Kryl možnost své publicistické texty představit širší čtenářské a posluchačské obci.

„Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou. Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce,“ zpíval Kryl v písni Demokracie z alba Monology. A jak se ukazuje, jeho slova jsou stále aktuální.

 

Po jeho smrti na zádušní mši v březnu 1994 přišlo politiků jen minimum. Nedorazil ani tehdejší prezident Václav Havel.“

.

Hľadám stranu, ktorá nie je servilná

15.12.2018

Väčšina z nás veľmi dobre vie, že sme kolóniou západu a že nemôžme veľmi vyskakovať, lebo ako malá krajina sme odsúdení byť niečou kolóniou, napríklad aby nám aspoň niekto garantoval viac »

Zahraničnú politiku tu nesmú diktovať

13.12.2018

Dozvedela som sa, ze na branno-bezpečnostnom výbore NR SR 11.12. bol Veľvyslanec USA a dával príkazy slovenským poslancom. Veľmi ľahko sa to dá overiť, či je to pravda, lebo keď si prečítame, viac »

Paška ako prvý slovenský politik oznamuje Slovákom

10.12.2018

že Globálny pakt bude schválený aj za nás komisiou Európskej únie Ako celkom prví priniesli túto správu len alternatívne médiá (Slobodný výber), ktorým sa podarilo tento dokument, zatajovaný viac »

nemocnica, nitra

V Nitrianskom kraji evidujú ďalších chorých na osýpky

15.12.2018 19:46

Prípade osýpok sa preukázal aj u tehotnej ženy z okresu Šaľa, ktorá pricestovala z Vietnamu.

KDH: Snem strany k vo¾be predsedu a podpredsedov

KDH nepostaví vlastného kandidáta na prezidenta

15.12.2018 18:46

Po zasadnutí rady KDH to povedal jej predseda Alojz Hlina.

Ukrajina, Su-27, stíhačka

Ukrajinská stíhačka havarovala pri pokuse o pristátie, pilot zahynul

15.12.2018 16:45

Pilot tragicky zahynul na leteckej základni v meste Žytomyr, keď sa vracal z cvičného letu.

sucho, uroda kukurica, globálne oteplovanie, pole

Menej snehu, dlhé horúčavy, sucho a prívalové dažde

15.12.2018 15:12

Vývoj klimatickej zmeny na Zemi je horší, ako sa očakávalo. Dopady oteplenia planéty pociťujeme aj na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 334
Celková čítanosť: 718400x
Priemerná čítanosť článkov: 2151x

Autor blogu

Kategórie