Založ si blog

Medzi besnými mafiami

No ja teda fakt neobhajujem Fica, ale Fico mal to videjko až po tom, čo SME vydalo asi 10 článkov pod sebou na tému Paška.
Neviem, čo sa v nich písalo a o čom ľudia pod ním diskutovali, ale ako poznám tento tábor, vôbec som sa nečudovala Ficovi, že odvetou bolo, „že ho novinári zoštvali“, keď dali k tomu takú zámienku – Tu si zajasajte!

A vôbec neobhajujem ani opačný tábor, keď sa čuduje, kolkí tu vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine, akokeby tu x krát nepísali, že sú okradaní, zotročovaní. A kým? Matovičom?

Pripadá mi to, že proti jednej ideologickej mafii, ktorej hlasnou trúbou je „mediálny triumvirát“, hája tu ľudia druhú korupčnú mafiu, ako jedného besného psa proti druhému, aby sa len nevystriedali, čo ale má logiku, keď považujú za ešte nebezpečnejšieho druhého. Ja sa líšim len v tom, že nebudem obhajovať ani prvého besného, ani inú plnku mafií.

Ale Fico to teraz nezačal! Začalo to SME a často si v posledných dňoch myslím, že toto aj je cieľom „mediálneho triumvirátu“ – rozoštvať ľudí cez svojich čitatelov, aby šli do ulíc ako voliči, ktorým potom dodatočne naservírujú stranu, ktorú majú voliť.

Slušní nie sú, lebo agresivity je v nich viac, než v smerákoch voči utečencom a pre volanie agresivity k Rusku, čo môže viesť len k ďalšej vojne.

Okrem toho je tu aj dobrá snaha o väčšiu objektivitu správ, či v RTVS, či na Pravde, či dokonca aj na SME, kde píšu, čo tvrdili pred tromi rokmi naopak. Zrejme si všetci uvedomili, že keď im nikto nebude veriť, nebudú môcť ovplyvnovať masy ľudí. Z toho sa úprimne teším aj keď ide o SME. No uvidíme, čo im potom predhodia, akú novú reťaz.
Zatiaľ stále na námestiach protestujú bezprizorní len za výmenu psov, ako hlupáci, čo nerozumejú, že mali by za zmenu systému. Preto sa k nim podla nich „primitívni“ nepridajú, kedže ich považujú za hlupákov. 
Najlepší gól je pri tom, že samotní protestujúci vedia, že ani nemajú za akého iného psa, lebo nové inštrukcie im k tomu ešte len nedodali a sami označujú organizátorov v tomto za hlupákov.

Aby to nebolo krátke, tak niekoľko ukážok komentárov a dôkaz šírených hoaxov na SME:

 

Pred tromi rokmi ste tvrdili opak

Odborníci vyvrátili fámy o džihádistoch medzi utečencami:

 

https://svet.sme.sk/c/7998452/odbornici-vyvratili-famy-o-dzihadistoch-medzi-utecencami.html

„ale no tak

ved ste pisali, ze medzi imigrantami ziadny terorista nebude … a teraz „zrazu“ toto? a co tie zmazane prispevky, konta, cele diskusie, co na toto upozornovali? ci to je v poriadku, ze?
ono sa zial ukazuje, ze „xenofobovia“, „rasisti“ a „nackovia“ zase raz mali pravdu … pretoze si dovolili pouzit zdravy sedliacky rozum … lenze toto je v redakcii sme nedostatkova komodita.“

 

„nebuď taký prísny, je už viacmenej všeobecne známe, že SME /nech doplním čokoľvek, aj tak na to budú hrdí :D/ skrátka nie a nie natrafiť na toho správneho odborníka…“

 

 

Ako ich čitateľ som bola svedkom, koľkokrát klamali a zavádzali čitateľov výberom a úpravou svojich správ a svojimi komentármi k nim. Občas každý z nás aj nechtiac zavádza alebo sa jednoducho mýli.

No nie každý z nás už odmieta počúvať iných alebo už nie každý z nás sa ich snaží umlčiavať. A len veľmi málo ľudí má moc rozpútať svojimi slovami násilie pre svoje zavádzanie alebo klamstvá, ako majú práve novinári.

Teraz by malo nasledovať ospravedlnenie novinárov všetkých zavádzajúcich novín, že kvôli ich omylom rušili blogerov, mazali diskusie a do spoločnosti zavádzali verejné pranierovanie všetkých ľudí, ktorí s nimi nesúhlasili alebo ich klamlivé články hoci len spochybňovali alebo mali k nim otázky. 

Miesto odpovedí dostalo sa im len cenzúry, verejného pranierovania, že sú preto fašisti, primitívi alebo nepriatelia štátu. Určitým stupňom násilia bol aj ich výsmech, lebo to je prvý spôsob, ako dehonestovať ľudí s iným názorom. 

A nie sú to len tri roky staré zavádzania a klamstvá od „odborníkov“, na akých všetkých sa pritom odvolávali. Mnohé z ich správ, začínajúce len slovami „údajne, pravdepodobne, určite, sme presvedčení…“ sa aj o veľmi krátky čas ukazujú ako falošné správy, ktoré neustále menia, upravujú, až sa ukážu ako ďalšie klamstvo, ktoré si tak len chceli myslieť a šíriť alebo tým ospravedlňovať svoje politické smerovanie bez ohľadu na objektívnosť správ.

 

Keď budete kritizovať alternatívne médiá, ktoré nemajú také možnosti, ako majú novinári a teda skôr pri nich môžme čakať, že sa častejšie budú mýliť alebo zavádzať, pozrite sa najprv na seba, či už tých vašich hoaxov nebolo dosť, keď toto viete vytýkať len alternatívnym médiám, ktoré aspoň umožňujú diskusie bez cenzúry iných názorov.

 

Alternatívne médiá by vôbec neboli vznikli, keby sa čitatelia mohli dozvedať správy z mainstreamu a keby v nich mali možnosť vyjadrovať svoje názory a dostávať na ne odpovede. Keby to bol trh, tak niektorí novinari by boli obchodníci, čo by chceli zakázať akúkoľvek konkurenciu a svojich zákazníkov by urážali za to, že u nich odmietajú nakupovať a navrhovali by ich za to aj trestne stíhať, keď ich výrobky niekto aj súkromne kritizuje.

 

V tomto už pre nich neplatí, keď sa vám nepáči, choďte inde, lebo to inde by chceli zakázať a takého potencionálneho zákazníka trestne stíhať.

Platí ten paradox, že pojem „bolševik“ v ich predstavách, najviac zosobňujú sami a toľkokrát nimi odsudzované čistky medzi komunistami, by chceli sami.

Je to vlastne zákonitosť, že čo človek až tak „srdečne“ nenávidí, s tým má veľkú vnútornú podobnosť, čo už pri homofóboch chápu, len pri tých komunistoch a fašistoch už nie, akú veľkú podobnosť majú práve s nimi.

 

Ja som k vám nikdy nenávisť necítila, pretože aj moja mama bola svojho času taký naivný „slniečkár“ a preto ja vás vždy budem tak ľutovať, ako som ľutovala ju, čo za svoju (dobrosrdečnú) naivitu musela zažiť. Ani ma nezaujíma, nakoľko ste len naivne dobrosrdeční a nakoľko len kúpení, pretože v službách zla vždy pracuje len nevedomy človek. Vedomý by predsa druhým, ani sebe neubližoval a nemyslel si, že mu to čokoľvek hmotné vyváži.

Mne neprislúcha odpúšťam vám a stačí vám z toho predsa len precitnúť, nič viac. Úprimne vám pri tom všetkým držím palce, aby ste to dokázali skôr, než bude v Európe uzákonená šaria. Ale chápem, že to je pre naivných stále len smiešny hoax, ako tie predošlé:

 

„Islam. Belgickí politici kritizujú program novej strany

Islam je politický subjekt, založený na princípoch koránu a islamského práva šaría, ktorý chce nastoliť „islamskú demokraciu“.
BRUSEL. Viacerí politici z popredných flámskych strán upozornili v piatok na rastúci vplyv strany s názvom Islam po tom, ako tento politický subjekt, založený na princípoch koránu a islamského práva šaría, ktorý chce nastoliť „islamskú demokraciu“, odhalil prvky svojho volebného programu.

 

Politická strana Islam

„V Belgicku narastá vplyv politickej strany s názvom Islam. Bez komplexov volá po zavedení práva šaría. Šaría je v rozpore s ľudskými právami,“ uviedol na svojom účte na Twitteri štátny tajomník pre azyl a migráciu Theo Francken, ktorý je členom Novej flámskej aliancie (N-V A), najvplyvnejšej strany v Belgicku. Spresnil, že šaría je nedemokratická a založená na princípe podriaďovania sa. Pripomenul, že v krajinách, kde vládne právo šaría ženy nemajú žiadne právo, čo sa začína už pri segregácii vo verejnej doprave.
Strana Islam sa plánuje zúčastniť na komunálnych voľbách naplánovanými na 14. október so svojimi kandidátmi v 28 obciach vo Valónsku a v regióne Brusel.“
(diskusia k tomuto je zakázaná, hoci SME sa hrdí tým, že má najinteligentnejších čitateľov)

 

https://svet.sme.sk/c/20798169/takmer-stvrtina-nebezpecnych-islamistov-v-nemecku-poziadala-o-azyl.html

 

https://svet.sme.sk/c/20797990/islam-politicka-strana-zalozena-na-koran-a-saria.html

 

z komentárov:

 

„Štátna tajomníčka pre rovnaké príležitostí regiónu Brusel Bianca Debaetsová, zo Strany flámskych kresťanských demokratov (CD&V), tento návrh označila za „šokujúci“ a „neústavný“. S jej slovami o tom, že podobné návrhy „sú hrozbou pre našu demokraciu a náš spoločný život“ a idú „proti našim základným hodnotám a slobodám“

No kto by toto mohol ocakavat. Laviciarske liberalne babovky su uplne necakane sokovane z toho, na co ich uz roky upozornuju bezni ludia, zdaleka nie iba nackovia, ktori zase radi prehanaju. Aj tu na Sme uz dlho dllllho piseme, ze sharia je nezlucitelna s demokraciou. A sme za to pravidelne vymazavani. Nuz, mile liberalne babovky v Belgistane, pre vas uz len kratky odkaz: Neskoro! O par desatroci vas budeme vitat vo vychodnych „xenofobnych“ statoch EU s napismi Refugees welcome.“

 

Dovoľujem si zapredpovedať, že teraz pre nich bude dva roky hoaxom, že by sa tomu nedalo zabrániť, lebo to sa predsa nemôže stať, ale o tom v Európe nebudú rozhodovať aktivisti a slniečkári, len voliči. Takže, keď na to bude dostatok voličov, tak v Európe šaria bude a to vďaka:

 

1. hlúposti intelektuálnych elít

2. naivity tisícov vraj už inteligentných ľudí

3. príživníctva „neziskoviek“

4. a zapredanosti feministiek, ktoré ohrozenie rovnoprávnosti vidia vo veľkonočných šibačkách a méé-mééé…to, keďže niekde ju ešte vidieť musia, inak by stratili význam

 

Toto všetko by nezorganizovali politici, ani tisíc Sorosov, keby nemali tak bohatý komparz smotánky najmorálnejších a najmúdrejších.

Aj to je zákonitosť, že pýcha peklom dýcha.

 

.

Dobre si rozmyslite, či chcete náboženstvám do parlamentov dláždiť cestu!

21.11.2019

"Ako upozorňuje Kormanová, z hľadiska katolíckej morálnej teológie sa však výhrada vo svedomí týka aj prípravkov vyvinutých neetickým spôsobom, ide napríklad o niektoré druhy vakcín, ktoré viac »

Inak sa nedá

20.11.2019

Včera som sa dozvedela, že na kandidátke ĽSNS bude kandidovať muž, ktorý znásilnil ženu a tá žena to naňho neohlásila. Na Slovensku je veľmi veľa neohlásených znásilnení, takže sa tomu viac »

O Kuffovi

19.11.2019

V poslednom čase som si dvakrát vypočula kázeň Kuffu, keďže sa o ňom toľko hovorí a napíšem vám, čo si ja o ňom myslím. Prvú som počula asi pred niekoľkými mesiacmi a našla som v jeho viac »

kolumbia protest demonštrácia

Počas protestov v Kolumbii zahynuli najmenej traja ľudia

22.11.2019 22:54

Demonštranti vyjadrovali nesúhlas s údajnými plánmi vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku a znížiť minimálnu mzdu pre mladých ľudí.

Ján Kuciak, námestie SNP bratislava

Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Kuciaka

22.11.2019 21:37

Medzinárodná novinárska organizácia Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP) uviedla, že 57 terabajtov dát poskytne zodpovedným médiám.

Andrea Kalavská

SaS vyzýva Kalavskú, aby vysvetlila miliónové dotácie pre ziskové nemocnice

22.11.2019 20:06

Šéfka rezortu podľa strany SaS udelila finančnú injekciu v podobe 14 mil. eur pre päť akciových spoločností.

apollo, dunaj, bratislava

Polícia prehľadávala miesto, kde našli v Bratislave zabitú mladú Violu

22.11.2019 18:37

V pondelok 11. novembra ráno našli okoloidúci v kríkoch ležať 34-ročnú Violu M., ktorá bola učiteľkou v jednej z bratislavských jazykových škôl.