Založ si blog

Zaostalé krajiny v Európe

Na dovolenke som bola v krajine, ktoru „z hladiska nabozenskeho vyznania tvoria priblizne 75% moslimovia – Albanci, zvysok tvoria krestania, z ktorych asi 5% su katolici, zvysok su grecki pravoslavni krestania (Greci, Arumuni, Albanci).“

Nebola som na nejakom zastrcenom mieste, kde by sa nachadzala len mala vzorka obyvatelstva, ale v druhom najvacsom meste Albanska a na plazach, kde polovicu dovolenkujucich tvori domace obyvatelstvo. Napriek tomu som za 12 dni nevidela ani jednu jedinu zenu v burkinach a jednu co mala na hlave satku ako moslimka. Vsetky zeny tam chodili oblecene ako Europanky a rovnake mali aj plavky.

O zenskej obriezke a odstranovani pohlavnych organov detom, o ktorej som pisala v svojom poslednom clanku, som sa v suvislosti s Albanskom nedocitala nikde.

V suvislosti s inymi necivilizovanymi krajinami v Europe som nasla len toto:

Najznámejšou oblasťou, kde sa v Európe vykonáva ženská obriezka, je horská dedina v Bosne a Hercegovine menom Gornja Maoca, o ktorej sme už písali. Táto obec je totiž známa aj svojím veľmi pozitívnym prístupom k radikálom z Islamského štátu.

V Európe sa s takýmito praktikami často nestretávame, dôvodom však určite nie je fakt, že by sa tu podobné barbarstvá nevykonávali. Okrem Balkánu sa podobné prípady evidujú aj vo Francúzsku, Nemecku, Škandinávii či Veľkej Británii.“

Je skutocne pozoruhodne, ze taketo priam nacisticke zverstva sa v Europe vyskytuju len v akejsi jednej zaostalej horskej dedinke, ktora sa hlasi k radikalom Islamskeho statu a potom uz len vo Francuzsku, Nemecku, Skandinavii a Velkej Britanii. Su snad tieto krajiny najzaostalejsie v Europe?

To je len moja recnicka otazka, lebo ja viem, ze taketo krajiny z hladiska civilizacie alebo moralneho upadku zakladnych ludskych prav su najzaostalejsie, aj ked oni svoj civilizacny pokrok meraju len ekonomikou, ktoru si vybudovali spoludrancovanim inych krajin. V tychto krajinach zije este malo moslimov oproti takemu Albansku, takze len na moslimov sa pre moralny upadok vyhovarat nemozu. Je to ich vlastna tolerancia voci nasiliu na detoch a zenach, co si tieto byvale civilizovane krajiny pestuju.

Este aj take Tunisko sa brani moralnemu upadku ludskych prav, ked Tunisan pise:

Ano, jsem originální muslim pocházející ze Severní Afriky a tihle lidé s námi nemají nic společného. Ano, jsem proti Saudské Arábii a všem ropným magnátům, kteří zasahují do našich zemí, a kteří jediné, co umí, je utlačovat ženy a ničit místní kultury. Dokonce jejich velký saudský učenec vydal fatwu, že tuniské ženy nejsou muslimky, jsou nemravné, vzpurné sekulární ženy a zakazuje, aby se s nimi správný muslim oženil. Naše tuniské ženy i naši muži reagovali bouřlivými demonstracemi proti zpátečnickému myšlení, které vidí ženy jen jako sexuální objekt a pokušitelky, které si zaslouží jen černé pytle. Tihle ignorantní beduíni nedosáhnou ani na nehet našich žen, matek a sester, které si zvykly na svobodu a rovnoprávnost po samostatnosti Tuniské republiky.

Tuniské ženy reagovaly demonstracemi 8. března, během Mezinárodního dne žen proti saudskému zásahu do naší kultury a mj. prosazování černých nikábů a burek, místo našich tradičních oblečení.

Vlevo nahoře – tuniské ženy demonstrující proti saudským bludům. Dále ukázka tuniských tradičních oblečení podle regionů.“

Takze este aj tuniske zeny sa brania bludom a proti spiatocnickemu mysleniu, ze nie su moslimky a su nemravne alebo vzpurne, sekularne zeny pokusitelky, ktore si zasluzia len cierne vrecia. Na rozdiel od zien Francuzska, Nemecka, Skandinavie a Velkej Britanie, im este 8. marec nieco hovori! Mozte si pozriet ich tradicne krasne a farebne oblecenia (v diskusii pisu priam rozpravkove) podla regionov tuto:

http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=616234

Oni cierne nikaby, burky a burkini povazuju za prznenie ich kultury. Ukazka z ich sprav:

Tunisané rozhořčení kvůli invazi burkin do jejich pláží…ČR ještě s tím šaškuje…“

Pomaly zacina moralne upadat aj Cesko v opiceni sa po zapadnych statoch v ich upadku ludskych prav. Sam cesky moslim o Cesku pise:

Jak vypadá islám v ČR? Různé sekty, které se navzájem nenávidí, jejich víra je založená na pokrytectví, lhaní, manipulování, intoleranci, obviňování z odpadlictví každého, kdo má jiný názor, zneužívaní konvertitů a konvertitek, kteří se rádi nechají zneužívat, sexuální bordely ve jménu islámu, pomluvy, podlézaní, hledání spojenectví a ochrany u kohokoliv, zneužívání cizích systémů, porušování islámských zásad ve velkém, obchodování ve jménu víry, vyprázdněná z jakékoliv duchovnosti a spirituality a zaměření se na povrchní projevy zbožnosti…hadry a vousy…

Veškeré islámské organizace v ČR nesplňují žádný účel, ani duchovní ani integrační. Jsou to jen dílny na produkování nevyrovnaných lidí, hlavně mezi mladými konvertity, kteří nejen neznají arabštinu, ale ani v sobě nenosí naší tisíciletou kulturu, i kdyby brali tisíc arabských jmen. A to je to, co lidem nechce docházet, když píšu o islámu. Islám v Evropě, je islám fanatiků a konvertitů bez historického a kulturního kontextu, kdy si každý přečte nějaké přeložené knihy či výroky a ani sám neví, z jaké doby to pochází a začíná podle toho žít, což není ani realita většiny těch současných islámských a zároveň sekulárních zemí.“

http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=616234

Mozno je Albansko chudobne a osarpane, oproti tomu, ked sa prejdete po Francuzsku, Velkej Britanii, Nemecku, Skandinavii, ale nieco tak zaostale, ako je zjavna degradacia zien, mozte vidiet skor v tom Francuzsku a dalsich krajinach, ktore stratili pojem o nasili a uz ho nedokazu ani rozoznat. Skor najdete burkini a cierne vrecia na zeny v tychto ekonomicky luxusnych krajinach, co nam pripomina, ze nasilie sa neviaze len na primitivizmus, chudobu, vzdelanie, ale nasilia sa dopustaju aj inteligentni ludia a len ekonomicky bohatsie krajiny.

Je to o to zaludnejsie, ze si ho prefikanejsie ospravedlnuju a zneuzivaju na to svoju inteligenciu a krasne reci o slobode.

Bolo mi vacsim potesenim vidiet normalne zeny Albanky, nez vykladnu skrinu zapadoeuropskeho pojmu sloboda. Clovek by si myslel, ze by dokazali ospravedlnit aj vodenie zien na obojku, keby to mali zaplatene ako v Piestanoch. To je taky slovensky priklad, ked pojem sloboda alebo ludska rovnopravnost chapete ako – co za to a len ekonomicky. Ale medzi zltou hviezdou a ciernym vrecom na cele telo rozdiel nie je.

.

.

Čo je to „normálna rodina“

18.07.2018

Už som to pred tromi rokmi raz spísala v bodoch, že čo potrebujete v tej rodine zaziť alebo nezažiť, aby ste mohli povedať, že ste vyrástli v normálnej rodine. V takej rodine som nezažil viac »

Extrémizmus u homosexuálov a „liberálnych“ extrémistov

16.07.2018

Na SME je jednou z najlepších diskutériek nyrra, ktorá najvýstižnejšie zhrnula najnebezpečnejší extrémizmus u časti homosexuálov: "ak v situácii, že žiadne dieťa do 6 rokov nie je v viac »

RKC a liberálkovia

14.07.2018

Jedna vec je LGBTI a druha vec sú homosexuáli. Nie je to tak dávno, že ľudia u nás absolútne homosexuálov neprijímali. A keby len neprijímali, lebo veď nemusíte sa priateliť s nikým, s kým viac »

NBS,narodna banka,mytna ul.

Zadlžovanie Slovákov sa spomalilo

20.07.2018 12:00

Rekordne rýchly rast úverov slovenských domácnosti sa už pribrzďuje.

Richter,

Júnová miera nezamestnanosti medzimesačne narástla, dosiahla 5,43 percenta

20.07.2018 11:48

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v júni tohto roka úroveň 5,43 %.

Emmanuel Macron, Alexandre Benalla

Macronovho poradcu, ktorý bil protestujúcich, zadržali a bude aj vyhodený

20.07.2018 11:36

Bezpečnostného poradcu francúzskeho prezidenta, ktorého videozáznam usvedčil z útoku na aktivistu počas protestu, zadržali s cieľom vypočúvania a bude prepustený.

mauthausen schody smrti

Čo zostane z pamätníka nacistických zverstiev? Schody smrti v Mauthausene zavreli

20.07.2018 11:30

Pamätník pripomínajúci nacistické hrôzy stráca na autentickosti. Zatvorili tam schody smrti a hovorí sa o aj ďalších zmenách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 255
Celková čítanosť: 497307x
Priemerná čítanosť článkov: 1950x

Autor blogu

Kategórie